GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

ZİNCİRLİ KUYU İŞ MERKEZİ VE KÜTÜPHANESİ’ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Düzce’nin İstanbul Caddesi’nde inşaat çalışmaları devam eden ‘Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi’nde bodrum katın imalatı sürüyor

ZİNCİRLİ KUYU İŞ MERKEZİ VE KÜTÜPHANESİ’ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR
18 Nisan 2024 - 11:52 'de eklendi

. Hızla ilerleyen inşaatın bodrum katının birinci kısmında beton dökümü tamamlanırken, ikinci kısmın perde ve kolon kalıp ve demir imalatı başladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün uzun uğraşları ve girişimleri ile 1999 yılından bu yana süren hukuki ve mülkiyet sorunları 2024 yılında giderilen Basmacılar Çarşısı’nın yerinde yükselen ‘Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi’ inşaatı ilerliyor.

Düzce şehir merkezinde yaya yoğunluğunun en çok olduğu İstanbul Caddesi’nde yapılan binanın inşaat çalışmaları geniş güvenlik önlemleri altında hızla sürüyor.

Düzce Belediyesi İştirak Şirketi Beltaş tarafından inşaatı üstlenilen ve geçtiğimiz ay temeli atılan binanın radye temel imalatlarının ardından bodrum katın kalıp imalatları da tamamlanarak betonu döküldü. Birinci kısım kalıplarının sökülmesinin akabinde, ikinci kısmın perde ve kolon kalıp ve demir imalatları başladı.

‘Zincirli Kuyu İş Merkezi ve Kütüphanesi’ adıyla yükselen binanın bodrum, zemin ve 1. katı işyeri, üstteki diğer 2 katı ise kütüphane olarak hizmet verecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER