GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

YAZ SPOR AKADEMİSİNE MUHTEŞEM KAPANIŞ

Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında 2021 yılında hayata geçirilen Yaz Spor Akademisi yeni dönemde de 33 farklı branşı 10 binin üzerinde sporcuya buluştururken, Temmuz ayının başında açılışı yapılan akademinin bu yılki kapanışı da renkli görüntülere sahne oldu.

YAZ SPOR AKADEMİSİNE MUHTEŞEM KAPANIŞ
06 Eylül 2023 - 15:50 'de eklendi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Spor Şehri Düzce’ düşüncesinden yola çıkarak ortaya konulan proje çerçevesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de birlikteliğiyle başlatılan ve 10 binin üzerinde genci sporla buluşturan Yaz Spor Akademisinin kapanışı muhteşem etkinliklerle gerçekleştirildi.

18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kapanış törenine Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkan Vekili Hasan Günden, Başkan Yardımcısı Oya Kocaman, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Yasin Tüfekçi ile akademi sporcuları ve aileleri katılım sağladı.

33 BRANŞTA 110 ANTRENÖR EĞİTİM VERDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 18 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış şöleninde konuşan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı 2 aylık süreçte 33 branşta 110 antrenör ile 10 binin üzerinde sporcuya eğiitim verildiğini ifade etti.

VALİ SELÇUK ASLAN’DAN ANNE BABALARA KUTLAMA
Törende konuşma gerçekleştiren Düzce Valisi Selçuk Aslan, çocukların yaz boyunca çeşitli branşlarda eğitimler aldıklarını anımsatarak, çocuklarının yaz dönemini bu şekilde değerlendirmelerini sağlamalarından ötürü velileri kutladı ve başlayacak olan yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olması dileklerini paylaştı.

HASAN GÜNDEN; “HAKLI GURURU YAŞIYORUZ”
Düzce Belediye Başkan Vekili Hasan Günden ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;
“Belediyemiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 2021 yılından itibaren kamunun maddi ve manevi tüm imkanlarını ortak kullanarak, adımlarını attığımız doğru sistem ile 30 bini aşkın sporcuya eğitim veren bir oluşumda, yaz spor okullarının kapanışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Gençlere yapılan tüm yatırımların geleceğimizi aydınlatacağını iyi biliyoruz. En genç şehir düzce, gençliğin şehri düzce sloganına yakışan, spora ve sporcuya önem vermeyi benimseyen bir belediye olarak, bu oluşumda emeği geçen protokol ortaklarımıza, yöneticilerimize, özveriyle çalışan antrenörlerimize, spor okullarımıza teveccüh gösteren sporcu kardeşlerime ve ailelerine teşekkür ediyorum.

Protokol konuşmalarının ardından çeşitli branşlarda eğitim gören öğrenciler, aldıkları eğitimlerin karşılığını sergiledikleri gösterilerle aileleri ve protokolün beğenisine sundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER