GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

UZLAŞMA OFİSİ AÇILDI SANAYİDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR DÜZCE’YE GÜZEL BİR ESER BIRAKILACAK

“Eski Sanayi Çarşısı Dönüşüm Projesi” uzlaşma ofisi açılışı gerçekleştirildi. Uzlaşma ofisinde 482 hak sahibi ve 262 dükkânın mülk sahibi ile uzmanlardan oluşturulan ekip arasında görüşmeler gerçekleştirilecek. Açılışta konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Belediye olarak iki kazancımız var. Biri şehrimize örnek bir eser kazandıracağız, diğeri de esnaf ve mülk sahiplerimiz karlı çıkacak” dedi.

UZLAŞMA OFİSİ AÇILDI SANAYİDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR DÜZCE’YE GÜZEL BİR ESER BIRAKILACAK
18 Haziran 2021 - 17:13 'de eklendi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Eski Sanayi Sitesini yeni alana taşınması ve mevcut alanın da kentsel dönüşüm ile cazibe merkezi haline getirilmesi projesinin ilk adımı atıldı. Uzlaşma Ofisinin sanayi sitesindeki açılışına Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TSO Başkanı Tuncay Şahin, meclis üyeleri, siyasi parti il başkanları ve STK Başkanları katıldı.

ESNAF VE MÜLK SAHİPLERİ MUTLU OLACAK

Kentin içinde kalması ve kent merkezinin daha yaşanabilir hale getirilmesi için başlatılacak olan kentsel dönüşüm projesi öncesinde esnaf ve mülk sahipleri ile uzlaşı sağlanmasının önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Özlü, “ Uzlaşma Ofisindeki arkadaşlarımız esnaf ve mülk sahipleriyle tek tekgörüşecekler. Dükkan, rezidans veya nakit olmak üzere üç seçenekten birini esnaflarımız belirleyecek. Uzlaşı sağlanmasının ardından Viaport, Cadde 54, İstinye Park gibi açık AVM ve rezidans konutları buraya inşa edilecek. Yani burası yeni yatırımın şekilleneceği bir ofis olacak. Belediye olarak buradaki kazancımız ise Düzce’mize güzel bir eser bırakacağız ve esnaf ile mülk sahiplerimiz bu çalışmadan karlı ve memnun çıkacaklar” ifadelerinde bulundu.

Vali Atay ve Başkan Özlü ile beraberindeki heyet, daha sonra Uzlaşma Ofisini gezdikten sonra sanayi esnafını ziyaret ederek onlarla hasbihal etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER