GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Üniversite Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde Arş. Gör. Dr. Beyza Hatırnaz tarafından yürütülen Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında öğrenciler, “Bitkisel Tasarım ve Kitap Bağışı” projesi ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Düzce’deki 2 okulla kitap bağışında bulunarak yeşil alan çalışması yapıyor.

Üniversite Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor
27 Ocak 2023 - 17:01 'de eklendi

Öğrencilerin hem çevrelerine olan duyarlılıklarının geliştirilmesine hem de belirledikleri sorunlara optimum çözümler geliştirmelerine ve uygulamalarına olanak tanıyan Sosyal Sorumluluk Projeleri dersinde, Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Feyzanur Atatürk ve Sinem Yıldız geliştirdikleri “Bitkisel Tasarım ve Kitap Bağışı” projesinin 1. aşamasını tamamladı.

Proje kapsamında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeler gerçekleştiren Düzce Üniversitesi öğrencileri, yeşil alan oluşturmak için Kasım Aktaş Ortaokulu’nun bitkilendirme tasarımı projesine başladı. Kitap bağışı için ise Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni belirleyen öğrenciler, edindikleri kitapları kütüphaneye koyulmak üzere Okul Müdürü Şeref Kıldıran’a teslim ettiler.

Teslim alınan kitaplarla okulun 4000 kitap hedefine katkı sağlandığı için memnuniyetini dile getiren Şeref Kıldıran, duyarlı davranışları için Düzce Üniversitesi öğrencileri; Feyzanur Aktürk ile Sinem Yıldız’a, ders sorumlusu Arş. Gör. Dr. Beyza Hatırnaz ve Düzce Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Projenin ikinci aşaması olan okul bahçesi tasarımının şubat ayı içerisinde tamamlanarak Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunulmasının hedeflendiğini söyleyen öğrenciler, Üniversite ve kamu iş birliğinin de güzel bir örneğini teşkil ettikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Ayrıca Düzce’deki iki okulun da ihtiyaçlarının karşılanmasında etkili oldukları için memnun olduklarını ifade ederek, kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür ettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER