GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

KENT ESTETİĞİ DÜZCE’YE ÇOK YAKIŞACAK YENİLENEN YÜZÜYLE DÜZCE’YE DEĞER KATACAK

ALTYAPI TAMAM SIRA ÜSTYAPIDA 350 METRELİK ALANDA HUMMALI ÇALIŞMA KENT ESTETİĞİ DÜZCE’YE ÇOK YAKIŞACAK YENİLENEN YÜZÜYLE DÜZCE’YE DEĞER KATACAK “VATANDAŞIN AYAĞI ÇAMURA BASMAYACAK”

KENT ESTETİĞİ DÜZCE’YE ÇOK YAKIŞACAK YENİLENEN YÜZÜYLE DÜZCE’YE DEĞER KATACAK
10 Mayıs 2021 - 14:59 'de eklendi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün “Düzce’nin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganıyla startını verdiği “Kent Estetiği Projesi”nin ilk etap çalışmaları hızla ilerliyor. 24 saat esasına göre çalışan ekipler, caddedeki altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayarak üst yapıya geçti. Proje ile yakından ilgilenen Başkan Özlü ise uygulama alanı ve üretim şantiyesi arasında mekik dokuyor.

17 günlük tam kapanma dönemini fırsata çeviren Düzce Belediyesi, 1 Mayıs tarihinde ilk kazmayı vurarak Cedidiye Meydanı ile Millet Bahçesini bütünleştirecek olan “Kent Estetiği Projesi”ni başlatmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün “Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganı ile açıkladığı ve büyük bir titizlikle takip ettiği projenin 350 metrelik bölümünde uygulanan altyapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Cadde üzerindeki kaldırım, asfalt, tabela ve aydınlatma direklerini söken ekipler, altyapıyı da elden geçirerek beton dökme çalışmalarını başlattı. Ekipler, tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından esnaf ve vatandaşın “ayağını çamura bastırmadan” beton serme işlemini tamamlayıp, caddenin taş döşeme işlemine hazır hale getirilmesini hedefliyor. ÖZLÜ, PROJE ALANI VE ÜRETİM TESİSİ ARASINDA MEKİK DOKUYOR

Öte yandan projenin startını vererek dönüşüm hazırlığını başlatan Başkan Özlü, Caddedeki çalışmaları yakından takip ediyor. Gündüz ziyaretlerinin yanı sıra gecenin ilerleyen saatlerinde de sahaya inerek uygulama çalışmalarını yerinde inceliyor.

“NEZİH BİR ALAN OLACAK”

17 metre genişliğinde, 350 metre uzunluğundaki proje uygulama alanında çalışmaların hızla ilerlediğini kaydeden Başkan Özlü, şehirde nezih bir alan oluşturulduğunu söyleyerek, “1 Mayıs tarihi itibariyle başlattığımız projemiz 24 saat esasına göre hızlı bir şekilde ilerliyor. Caddenin 350 metrelik alanında

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER