GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

EFTENİ ŞİFAHANE OLACAK EFTENİ OTEL SAĞLIK TURİZMİNE AÇILIYOR

ÇÜRÜMEYECEK, ŞİFA DAĞITACAK
HEM ŞİFA DAĞITACAK, HEM TURİZME İVME KAZANDIRACAK
ÖZLÜ VE DEMİRCAN’DAN EFTENİ OTEL BİRLİKTELİĞİ

EFTENİ ŞİFAHANE OLACAK EFTENİ OTEL SAĞLIK TURİZMİNE AÇILIYOR
10 Mayıs 2021 - 18:49 'de eklendi

15 yılı aşkın süredir atıl vaziyette bulunan Efteni Otel için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan harekete geçti. Efteni Otel’inİşletme hakkı Düzce ve Gölyaka Belediyesi tarafından devralınarak Termal Turizm Merkezi olarak hizmete açılacak.  Modernize edilip günümüze uygun hale getirilecek olan otel,   hem şifa dağıtacak hem de Düzce turizmine ivme kazandıracak.  

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile birlikte Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. Özlü ve Demircan, Efteni Otel’i satın aldıklarının müjdesini verdi.
Başkan Özlü, Düzce’nin kronikleşmiş sorunlarından biri olan Efteni Oteli Gölyaka Belediyesi ile birlikte aldıklarını belirterek, “Burası sağlık turizmine hizmet eden bir tesis olacak. Şifahane ve sağlık merkezi ile geleneksel tıptan yararlanarak bölgeye hizmet edecek. Böyle bir tesisi ilimize kazandırma noktasında önemli bir adım attığımızı düşünüyorum” dedi.

KRONİKLEŞMİŞ TÜM SORUNLARI ÇÖZMEYE KARARLIYIZ”
Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Özlü, Düzce’nin kronikleşmiş bütün sorunlarını çözmeye kesin kararlı olduklarını ifade ederek, “2015’te göreve geldiğimizde Düzce’nin kronikleşmiş 5 sorunu vardı.  Bunlardan biri içinde bulunduğumuz Kültür Merkeziydi. Girişimlerimiz sonucu burayı tamamlayarak hizmete açılmasını sağladık. Bir diğeri Bahçeşehir bölgesindeki atıl işyerleri konusuydu, oradaki sorunu da çözüme kavuşturduk. Devlet Hastanesi konusunda da göreve geldiğimiz süreçte tamamlanmasını sağladık ve modern hastanenin tamamlanmasını sağladık. ŞehirlerarasıOtobüs terminali konusunda da derme çatma haldeki eski otogarımızı mevcut kullandığımız yere taşınmasını sağlayarak 2016 yılında bir sorunu daha çözüme kavuşturduk. Otoban-bağlantı yolumuzun da hizmete girmesini sağladık. Kronik sorunlardan biri olan olan Efteni Otel konusunu da Gölyaka Belediye Başkanımız Yakup Demircan ile birlikte çözdük. Bu otel alanında iyileştirme çalışmalarına başlayarak kısa sürede Düzce turizmine kazandıracağız” dedi.

OTELİ YÜZE 50 YÜZDE 50 ALIYORUZ
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile bir süredirEfteni Otel sorununun çözülmesi konusunda çeşitli girişimler gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Özlü; “ Efteni oteli yarı yarıya alma konusunda karar kıldık. Mülkiyet sahibi olan Finansbank ile görüşme sağladık. Bu arada tesisin teknik analizini yaptık. Tesisleri restore edersek ne kadar masraf olur tespitini yaptık ve Gölyaka Belediyesi ile birlikte ortak teklifimizi bankaya ileterek anlaşma sağladık. Şu anda tapu işlemleri sürüyor” şeklinde konuştu.

ŞİFAHANE – SAĞLIK MERKEZİ – GELENEKSEL TIP VE BÖLGEYE HİZMET
Yapacakları çalışmaların ardından Efteni Otel’in sağlık turizmine hizmet eden bir tesis olacağını belirten Başkan Özlü, “Şifahane ve sağlık merkezi ile geleneksel tıptan yararlanarak bölgeye hizmet edecek. Böyle bir tesisi ilimize kazandırma noktasında önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Bunun yanında termal turizme yatkın tesisleşme konusunda da çalışmalarımız sürüyor.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DE SICAK BAKIYOR
Yönetim modelinin Düzce Üniversitesi’nin de içinde bulunduğu, her iki belediyenin şekillendirmesi yönünde olacağını söyleyen Başkan Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar ile görüşüldüğünü, kendilerinin de projeye destek verdiğini kaydetti.

DEMİRCAN; “İLİMİZE VE İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Başkanımızın destekleriyle bir irade ortaya koyduk. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Siyasiler her zaman buranın mağduriyetini yaşadılar. 5 aylık çalışma neticesinde şu an deviraşamasındayız. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER