GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DÜZCE BELEDİYESİ İLE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

‘EMLAK BEYAN DEĞERİ’ BELGESİ ARTIK DAHA GÜVENLİ

HEDEF; VERİMLİLİĞİ ARTIRIP SÜREKLİ KILMAK

DÜZCE BELEDİYESİ İLE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
15 Nisan 2021 - 11:52 'de eklendi

Düzce Belediyesi, Düzce Tapu İl Müdürlüğü ile ‘Elektronik Ortamda Emlak Beyan Değerinin Alınması” protokolü yaptı. Buna göre vatandaşlar tapu harcına esas olan emlak beyanı belgesine elektronik ortamda ulaşabilecek. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Tapu Müdürü Gülsen Sağlam ile makamında bir araya geldi. Ziyarette, Düzce Belediyesi ve Düzce Tapu Müdürlüğü arasında Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen “Emlak Beyan Değeri” belgesinin güvenli elektronik ortamda alınmasını sağlaması konusu değerlendirilerek protokol imzalandı. Vatandaşların işlem yükünü hafifletmek adına yeni bir protokole imza attıklarını dile getiren Başkan Faruk Özlü, bu protokolle tapu işlemleri için istenen emlak beyanı belgesine elektronik ortamda ulaşılabileceğini söyledi.

VATANDAŞIMIZIN İŞ YÜKÜ HAFİFLİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Vatandaşlarımız alım satım işlerinde tapu işlemlerini yaptırırken ilgili taşınmazın tapu harcına esas olmak üzere belediyemizden emlak beyan değerlerini almaları gerekiyordu. İmzaladığımız bu protokolle birlikte belediyemiz ve tapu müdürlüğü birimleri arasındaki işlem yoğunluğunu azaltmayı, süreçleri kısaltıp verimliliği artırarak sürekli kılmayı hedefledik. Vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Tapu harcına esas olan emlak beyanı belgesinin elektronik ortamda verilebilmesi için Düzce Belediyesi ile protokol yaptıklarını ifade eden Düzce Tapu Müdürü Gülsen Sağlam, bu protokolle vatandaşların iş yükünü büyük ölçüde hafifleteceklerini kaydetti. Gülsen Sağlam, protokolle kendilerine destek olan Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER