GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DAĞISTANLI; 12 KASIM YIL DÖNÜMÜ AÇIKLAMASI

710 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 2679 vatandaşımızın da yararlanmasına ve binlerce ailenin evsiz kalmasına neden olan, 7,2 şiddetindeki Düzce depreminin üzerinden yirmi iki yıl geçmiş bulunuyor.

DAĞISTANLI; 12 KASIM  YIL DÖNÜMÜ AÇIKLAMASI
12 Kasım 2021 - 15:02 'de eklendi

Ülkemizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini alan bu büyük depremde kaybettiğimiz canların acıları hala yüreğimizdedir.Devletimiz ve milletimiz, bütün zor ve acılı günlerde olduğu gibi bu felaketten sonra da, olağanüstü bir gayret göstererek birlik ve beraberlik içinde hareket edip hızlı bir şekilde yaraları sarmıştır.
Ancak depremin bıraktığı acılar hala yüreğimizde yaşamaya devam etmektedir.
Yaşadığımız bu depremler neticesinde; ülkemizin ve ilimizin deprem kuşağı üzerinde bulunuyor olması, deprem gerçeği ile yaşamayı öğrenmenin yanı sıra, toplumda deprem bilincini artırmak gerekir. Deprem uzmanlarının ve hepimizin söylediği şöyle bir cümle var. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür.’ Bu anlamda Türkiye depremlere karşı; deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrası alınacak önlemler konusunda tecrübe edinerek,bilinçlenmek gerekir. Doğal afet olan depremlerin felakete dönüşmemesi için; yetkililerin sorumluluklarını doğru şekilde kullanmaları, çıkarları ve para hırsları yüzünden vatandaşın hayatıyla oynamamaları,üzerlerine düşen görevi,en iyi şekilde yapma çabası içinde olmaları gerekir.

Kimi acılar vardır ki dilsizdir; tarif edilmez, unutulmaz…
Aynı acının ilimizde, bölgemizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Özcan DAĞISTANLI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER