GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

CHP’Lİ ÖZCAN’DAN FINDIK FİYATINA SERT TEPKİ!

CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan’dan, açıklanan fındık taban fiyatının beklentinin altında kalmasıyla ilgili flaş bir açıklama geldi.

CHP’Lİ ÖZCAN’DAN FINDIK FİYATINA SERT TEPKİ!
08 Ağustos 2023 - 14:34 'de eklendi

CHP’li Özcan, geçtiğimiz haftalarda fındık üreticilerinin sorunlarını dile getirerek ve hükümetin fiyat politikalarını eleştirerek yaptığı açıklamalarla fındık sektöründeki tartışmaları ve iktidarın tutumunu gündeme taşımıştı.

TALİH ÖZCAN FINDIK ÜRETİCİSİNİN HEPYANINDA OLDU

Özcan, bir süredir fındık üreticilerinin yaşadığı sorunları Türkiye’nin gündemine taşıyarak vatandaşların taleplerini dinlemiş ve büyük destek görmüştü. Fındık üreticilerinin sesi olma çabasıyla birlikte mücadele ettiklerini vurgulayan Özcan, fındık üreticilerinin karşılaştığı zorlukları yakından takip etti.Özcan, gelen zamlarla birlikte üreticinin artan maliyetlerin altında ezilmemesi için çeşitli açıklamalar yapmış vegeçtiğimiz günlerde köylere giderek onları ziyaret etmişti.

84 LİRA MALİYETLERE BİLE YETMEZ

Üreticilerin en az 4 dolar taban fiyat beklentisine rağmen Cumhurbaşkanı’nın 84 liralık taban fiyatı açıklamasının tam bir facia olduğuna işaret ederek halk kandırılmıştır yorumu yapan Özcan, bu fiyatın gübre, mazot, ilaçlama gibi maliyetleri dahi karşılamadığına dikkat çekti. İşçi giderleri de eklendiğinde fındık üreticilerinin perişan duruma düşeceğini ifade eden Özcan, artışın beklentilerin çok altında kaldığını belirtti.

İKTİDAR HALKTAN YANA DEĞİL!

Özcan, halkın iktidarın gerçek yüzünü gördüğünü ve halktan yana olunmadığını düşündüğünü belirterek, bu durumun yerel seçimlerde demokratik hesaplaşmanın bir vesilesi olacağını vehalkın yerel seçimlerde iktidara gereken dersi vereceğini ifade etti. Bunun sonuçlarının özellikle Düzce’de görüleceğini dile getiren Özcan, “Ben hemşerilerimin her zaman yanında olmaya devam edeceğim” sözleriyle fındık üreticilerinin yanında yer alacağının ve mücadelesini sürdüreceğinin altını çizdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER