GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

ZABITA VE İTFAİYE EKİPLERİNDEN ORTAK ÇALIŞMA BUZ SARKITLARI TEMİZLENİYOR

Düzce Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesi nedeniyle, yollarda oluşan buzlanmalara karşı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de üst geçitlerde oluşan ve tehlike oluşturan buz sarkıtlarını temizlemeyerek çalışmaları destekliyor.

ZABITA VE İTFAİYE EKİPLERİNDEN ORTAK ÇALIŞMA  BUZ SARKITLARI TEMİZLENİYOR
19 Ocak 2021 - 16:05 'de eklendi

Düzce Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düşmesi ile birlikte il genelinde tuzlama, kaldırım ve üst geçit merdivenlerinde özel solüsyonla temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, bir yandan da köprü ve üst geçitlerde oluşan buz sarkıtlarını temizlemek için harekete geçti. Sürücüler ve vatandaşlar için tehlike oluşturan buz sarkıtlarını kıran Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri bu sayede olası kazaların da önüne geçiyor.

 

Sadece yayalar için değil araçlar için de tehlike oluşturan buz sarkıtları konusunda vatandaşları duyarlı ve dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan ekipler, kar’la mücadele çalışmalarının kararlılıkla sürdürüldüğünü de ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER