GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Yenilenen Yoğun Bakım Üniteleriyle Daha Nitelikli Sağlık Hizmeti

Herkes için sağlık anlayışını esas alan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, hastalara en iyi tanı ve tedavi hizmeti verebilmek için gelişmesini ve yenilenmesini sürdürüyor.

Yenilenen Yoğun Bakım Üniteleriyle Daha Nitelikli Sağlık Hizmeti
25 Aralık 2023 - 19:36 'de eklendi

 

Hastanede yoğun bakım hizmetlerinin günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak geliştirilmesi amacıyla Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi ile Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi’nde yenilenme çalışmaları başlatıldı. Hastaların bakım ve takibinin en iyi koşullarda sağlanması amacıyla tadilata alınan ünitelerde hem hasta hem de çalışanlar açısından daha konforlu bir alan oluşturuldu.  Ağır hastalıkların izlemi konusunda öğretim üyeleri ve sağlık personellerinin görev aldığı yoğun bakım üniteleri, modernize edilerek, hem fiziki hem de teknolojik yeniliklere uygun hale getirildi. Ayrıca yoğun bakım ünitelerine bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesine yönelik izole odaları oluşturuldu.

Tadilat ile birlikte; sağlık personellerin yaşam bulguları, risk altında olan hastaları 24 saat kesintisiz olarak izlediği yoğun bakım üniteleri, en üst standartlarda daha nitelikli hizmet vermeye başladı.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde mevcut erişkin yoğun bakım üniteleri hem kalite hem de kantite olarak iyileştirildi.  Bu üniteler teknolojik gelişmeler doğrultusunda bölgemizde üstdüzey yoğun bakım hizmeti açısından zamanın koşullarına göre dizayn edildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER