GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

YARDIMA MUHTAÇ KADINA DÜZCE BELEDİYESİ EL UZATTI

Düzce Belediyesi şehir merkezi genelinde yürüttüğü dilenci denetimlerinde haksız kazanç sağlayan şahıslar için yaptırım uygulamaya devam ederken denetimlere takılan T.T. isimli kadının yardıma muhtaç olduğunu tespit etti.

YARDIMA MUHTAÇ KADINA DÜZCE BELEDİYESİ EL UZATTI
15 Eylül 2023 - 16:58 'de eklendi

 

Düzce Belediyesi şehir merkezi genelinde yürüttüğü dilenci denetimlerinde haksız kazanç sağlayan şahıslar için yaptırım uygulamaya devam ederken denetimlere takılan T.T. isimli kadının yardıma muhtaç olduğunu tespit etti. Hiçbir geliri olmayan ve yalnız yaşayan kadını kaldığı kulübede ziyaret eden Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kadının bilgilerini alarak Sosyal Yardım İşleri’nden kuru erzak ve sıcak yemek almasını sağladı.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri dilencilere karşı yürütülen denetimler kapsamında haksız kazanç elde eden şahıslara işlem yapmayı sürdürüyor. Denetimlerde duygu istismarı yaparak geçimini sağladığını tespit ettikleri T.T. isimli kadının yalnız yaşadığını ve hiçbir geliri olmadığını belirleyen ekipler kadının ikamet ettiği adrese giderek yaşam alanında tespit yaptı. Bir kulübede ve eşyaları olmadan yaşamaya çalışan kadınla görüşen ekipler önce kadının bilgilerini Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Daha sonra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan ayni yardımlardan faydalanması ve sıcak yemek alması için gerekli görüşmeleri yaptı. İhtiyaç sahibi kadının memnuniyetle karşıladığı ve mutluluğunu dile getirdiği çalışmalarda ilk olarak kuru erzak kolisi ulaştırıldı. Zabıta ekipleri yardımların düzenli olarak sağlanması için gerekli takibin yapılacağını belirtti ve bir daha dilencilik yapmaması konusunda kendisini uyararak adresten ayrıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER