GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

VEKİL ADAY ADAYI DARIYERLİ: GENÇLERİN HAYAT KAYGISI BİTECEK

: Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, gençlerin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 18-30 yaş aralığındaki gençlerin hayat kaygısı yaşadığının altını çizen Darıyerli:
” Gençler umutsuz, gençler ülkemizden gitmiyor, resmen kaçıyor.” dedi.

VEKİL ADAY ADAYI DARIYERLİ: GENÇLERİN HAYAT KAYGISI BİTECEK
30 Ocak 2023 - 15:23 'de eklendi

 

 

Konuşmalarında halkın takdirini ve sevgisini kazanan Vekil Aday Adayı Darıyerli, ülkemizdeki gençlerin sorunlarını gözler önüne serdi. Birçok gencin hayat kaygısı taşıdığınıifade eden Darıyerli, gençlerin yurt dışına kendilerine daha iyi bir gelecek kurmak için gittiklerini söyledi. Darıyerli üniversite mezunları işsiz kaldı. Gençler istediği mesleği okuyamaz ve iş bulamaz hâle geldi. Gençlerimizde gelecek kaygısı var. Yaratıcıolamıyorlar, verimli bir alan oluşturamıyorlar, sosyal aktivite ile ruhlarını dinlendiremiyorlar, hayal kuramıyorlar. Bu yüzden yurt dışına gitmiyor adeta kaçıyorlar. Neden yurtdışı çünkü güven var, huzur var, adalet var ve mutlu olacakları kadar da ücret var.

 

“BAMBAŞKA BİR ÜLKE OLACAĞIZ”

 

Üniversite ve KPSS sorularını çaldılar. Sınavda 95 alan geçlerimizi sözlüde elediler kendi istediklerini işe soktular. Genç öğretmenlerimizi ve mezunlarımızı atamadılar. Ama söz veriyoruz. 14 Mayıs’tan sonra bu zulüm bitecek. Türkiye bambaşka bir ülke olacak. Gençlerin hayat kaygısına kapılmadığı bir dönem başlayacak. Az kaldı sabır. Geliyor gelmekte olan.” Birlikte başaracağız dedi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE