GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

 

CHP’den ayrıldıktan sonra 31 Mart 2019 seçimlerinde DSP’den Şişli Belediye Başkan Adayı olan ancak yarışı kaybeden Mustafa Sarıgül’ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH) ilk toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Sarıgül’ün kadrosunda hem CHP’den, hem TDH’den, hem de iş dünyasından tanınan isimler var.

Sabah gazetesinden Muhammed Uzun’un haberine göre, CHP’den ayrılarak parti için düğmeye basan Mustafa Sarıgül sahalara iniyor. Sarıgül’ün başlattığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), ilk toplantısını Ankara’da yaptı.

Kurucular Kurulu’nun 40 kişi olacağı kaydedilirken TDH’nin İstanbul İl Başkanı’nın Yusuf Polat, Ankara İl Başkanı’nın Deniz Kaya ve İzmir İl Başkanı’nın ise Akif Akar olacağı ifade edildi. TDH’nin genel sekreterliğini, CHP eski milletvekili Hasan Aydın üstlenecek.

Sarıgül’ün kadrosunda, Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanlığı’nı da yapmış olan Mehmet Ali Oğuş, Mustafa Sarıgül’ün yeni döneminde de yanında olacak. TDH Kocaeli eski İl Başkanı İş adamı Coşkun Ağaryılmaz ve TDH Düzce  eski İl Başkanı İş adamı Hayati ÇAKLI Sarıgül’ün listesinde yer aldı.

Cemiyet hayatının isimlerinden ve Sarıgül’ün yardımcılığını da yapmış olan Monik İpekel yeni partide de var olacak. 22. dönem CHP Milletvekili Hasan Aydın da yeni partide yer alan isimlerden. İş insanlarından Coşkunar Yılmaz, Edip Oruç, Zeynel Abidin Aktay ve Şaban Gürbüz, Sarıgül’ün yanında yer aldı. Amerika’da yaşayan iş insanı Teoman Mutlu ve turizm sektörünün önemli isimlerinden Ayhan Gedikli ve Sertaç Güngör de değişim hareketinin öncüleri arasında yer alacak.

Daha önce Şoförler Cemiyeti Başkanlığı yapan, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Erol Korkut ve eski müsteşar Sabri Erbakan da Türkiye Değişim Hareketi’nde yer alacak. İş insanı İrfan Karakaş, Mustafa Ekşi ve eski siyasetçi Uğur Aköz de listede yer aldı.

Sarıgül’ün kurmuş olduğu hareketin kurucular kurulundaki diğer isimler şu şekilde:

“Akademisyen Oğuz Fidan, ekonomist Aziz Hatip Ağaoğlu, avukat Serdar İplikçioğlu,İşadamı Murat Albayrakoğlu, öğretmen Şefika Keskin.”

Kaynak Yeniçağ: İşte Mustafa Sarıgül’ün A takımı

24 Kasım 2020 - 10:59 'de eklendi ve 549 kez izlendi.

TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ DÜZCE İL BAŞKANI İŞADAMI HAYATİ ÇAKLI OLDU..

Mustafa Sarıgül ün kurduğu parti olan TDH nin Düzce il başkanı İşadamı Hayati ÇAKLI oldu.

Etiketler :
BU SOKAKTA SANAT VAR BU SOKAKTA SANAT VAR
Düzce’de 1 Saat İçinde Motosiklet Çalındı Düzce’de 1 Saat İçinde Motosiklet Çalındı
Düzce’de 2 Otomobil Çarpıştı Araç Orta Refüje Çıktı Düzce’de 2 Otomobil Çarpıştı Araç Orta Refüje Çıktı
Dönüş Yapan Araca Motosiklet Çarptı; 2 Kişi Yaralandı Dönüş Yapan Araca Motosiklet Çarptı; 2 Kişi Yaralandı
Karşıdan Karşıya Geçen Yayaya Otomobil Çarptı Karşıdan Karşıya Geçen Yayaya Otomobil Çarptı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ