GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Turizm İşletmeleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonuyla Turizm İşletmelerinin sorun ve taleplerinin ele alındığı Turizm İşletmeleri İstişare Toplantısı Düzce TSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Turizm İşletmeleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
04 Ağustos 2023 - 12:20 'de eklendi

Toplantıya; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, Meclis Üyeleri Görkem Özdemir, Ümit Yıldırım, Hasan Arslan ve Nazmi Uçar, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, İş-Kur Düzce İl Müdürü Ferhat Acar, KOSGEB Düzce İl Müdürü Nejdet Yaşar Şahin, Düzce Üniversitesi’nin Turizm Bölümlerinin yöneticileri, Turizm Meslek Liseleri yetkileri ile çok sayıda turizm işletmecisi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat yaptı. Canpolat konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Düzce’nin sahip olduğu turizm potansiyeli çok fazla olmasına rağmen, altyapı eksiklikleri, tanıtımdaki eksikler ve coğrafi bazı dezavantajlar dolayısıyla en temiz üretim kaynağı olan Turizmden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Kamu kaynaklarımız ve biz sivil toplum kuruluşları olarak altyapı ve tanıtım çalışmalarına son dönemde hız verdik. Siz işletmecilerimizin hizmetlerini daha verimli sunabilmeleri, daha geniş kitlelere hizmetlerini ulaştırabilmeleri adına birçok çalışmaya imza atıyoruz. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu dönemdeki en önemli vizyonlarından biri Turizm. Bu konuda sizlerin de takip ettiği üzere hayli enerji sarf ediyoruz. Bölgemizin ilk ve tek Turizm Ar-Ge ofisini hayata geçirdik.

Ofis odamız bünyesinde faaliyet gösterse de aslında ofis sizlerin. Siz işletmecilerimizin ve diğer paydaşlarımızın. Bugün de burada sizlerle birçok gündem maddesi üzerinde istişarelerde bulunacağız. Bu toplantının çıktıları ile sizlerin beklentilerine en yakın çalışmaların yapılabilmesi için kamu kurumları ve bakanlıklarla gerekli temasları kuracağız.  Bugünkü davetimize icabet ettiğinizden dolayı tekrar teşekkür ediyor, toplantımızın sektöre ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

İbrahim Canpolat’ın konuşmasının ardından Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, KOSGEB Düzce İl Müdürü Nejdet Yaşar Şahin, İŞ-KUR Düzce İl Müdürü Ferhat Acar ve Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen program hakkındaki görüşlerini aktardılar.

Programın devamında Düzce TSO Turizm Ar-Ge Koordinatörü Ömer Özcan ve Düzce TSO Proje ve Ar-Ge Koordinatörü Engin Çavuş, ülke ve bölge turizminin kısa bilgilerinin yer aldığı infografiği katılımcılarla paylaştı.

Program, turizm işletmecilerinin görüşlerini dile getirmesiyle sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER