GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

TRAFİK ARTIK DAHA GÜVENLİ TRAFİK LAMBALARINA LED IŞIK YENİ NESİL TRAFİK LAMBALARI KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Düzce Belediyesi, sürücülerin trafik ışığı kural ihlalline maruz kalmamaları için kendi üretimi LED ışıklandırma sisteminin kurulumunu yapıyor. Mevcut trafik sinyalizasyon sistemine led lambalar yerleştirilerek görüş ve duruş mesafelerinde yaşanan zafiyetlerin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

TRAFİK ARTIK DAHA GÜVENLİ TRAFİK LAMBALARINA LED IŞIK YENİ NESİL TRAFİK LAMBALARI KOLAYLIK SAĞLAYACAK
19 Mart 2021 - 0:31 'de eklendi

Düzce Belediyesi tarafından, kentin belirli kavşaklarında bulunan trafik sinyalizasyon sistemlerine LED lambalar takılıyor.  Destek Hizmetleri Müdürlüğünün trafikte güvenli sürüş için Ar-Ge çalışmaları tamamlamasının ardından lambaların görünürlüğünü artıracak LED sistemler devreye alınmaya başlandı. Yeni sinyalizasyon sistemi şehrim tüm trafik lambalarına uygulanacak.

Yeni sistem ile birlikte sinyalizasyon sisteminin bağlı olduğu direklerdeki LED’ler de yanarak sürücülerin görüş açısı genişlemiş oluyor. Özellikle gece görüşü açısından sürücülere önemli kolaylık sağlayacak olan sistem sayesinde kural ihlallerinin de minimuma inmesi hedefleniyor. Öte yandan LED ışık sistemleri estetik açıdan da yollara görsel güzellik katacak

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER