GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

SİZ BU İNSANLARI KOYUN MU ZANNEDİYORSUNIZ

Marketlerin etiketlerde yaptığı kurnazlık artık vatandaşları isyan ettirdi. Raftaki etiket fiyatıyla aldığı ürünün, kasaya geldiğinde fiyatının farklı olduğunu gören vatandaşlar denetimlerin artırılmasını talep etti

SİZ BU İNSANLARI KOYUN MU ZANNEDİYORSUNIZ
04 Ekim 2023 - 13:23 'de eklendi

Vatandaşlar, kasada etiket fiyatlarından daha pahalı çıkan ürünlere itiraz edilmemesi durumunda yüksek olan fiyattan satış da yapıldığını da dile getirdiler. Vatandaşlar marketlerin kendilerini koyun gibi gördüklerini belirterek fiyat farklılıkları ile çok sık karşılaştıklarını dile getiriyorlar.

Düzce’de vatandaşlar market  ve mağazaların etiketleri güncellemeden fiyat artırmasından şikayet etti. Raftaki etiket fiyatıyla aldığı ürünün, kasaya geldiğinde fiyatının farklı olduğunu öğrendiklerini belirten vatandaşlar, denetimlerin artırılmasını talep etti. Son olarak sürekli şikayetlerin odağında olan HAKMAR marketler zincirinde bir ürünün satış fiyatı ve raf fiyatı arasındaki 9,5 TL’lik fark pes dedirtti. Rafta 25 TL gözüken ürün kasada 34.50 TL’den işlem gördü.

Fiyat farkı müşteri tarafından fark edildiğinde ise kasiyer yanlış etikete bakmışsınızdır cevabını vererek olayı geçiştirmeye çalıştığı görüldü , Israrcı olan müşteri aldığı ürünün rafına gittiğinde ise satış fiyatının 25 TL olduğunu gördü. Bu kez de raf elemanı, eleman yetersizliği olduğunu savundu ve güncellenen fiyatların etiketlerini değiştirmeye yetişemediklerinin bahanesini sundu. Bu da yetmezmiş gibi müşteri  ”ürünü indirimli alabilirsiniz  yerine almak zorunda değilsiniz iade edebilirsiniz” cevabı ile karşılaştı. Market çalışanları müşterinin tepkisinin ardından şikayetçi olunacağını öğrenince  ürünün fiyat farkını müşteriye bir de ceplerinden vermeyi teklif ettiler.  Yaşanan olay ile ilgili, şikayet üzerine ilgili kurumların söz konusu market ile ilgili inceleme başlatacağı öğrenildi.

 

TÜKETİCİ KANUNU NE DİYOR?

54/2-“Etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda ucuz olan fiyat uygulanır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER