GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Sektör Temsilcisi Deneyimlerini Anlattı

Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı’nın düzenlediği “Hazır Giyimde İş Akışı” başlıklı seminerde Hakan Özşen bilgi ve deneyimlerini aktardı.

Sektör Temsilcisi Deneyimlerini Anlattı
24 Mayıs 2023 - 9:45 'de eklendi

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Filiz Dursun’un yaptığı çevrim içi seminerde konuşan Tekumut Hazır Giyim Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Hakan Özşen, Belçika’da Woody, İstanbul’da Bella ve Düzce’de Tekumut Tekstil markası ile tüketicilerin karşısına çıktıklarını ifade etti. Belçıka’da kurulan bir marka olmasına rağmen bugün tüm hisselerinin kendileri tarafından satın alındığının bilgisini veren Özşen, bu ürünlerin tamamen bir Türk markası ile satışa sunulduğunu dile getirdi.

Belçika’ya satışlarının yoğunluğundan bahseden Hakan Özşen, ürün tasarımlarının Belçika’da yapıldığını, kendilerinin burada bilgisayar yazılımları vasıtasıyla ürünleri oluşturup giydirme tekniğini kullandıklarını, bu teknikle son değerlendirmeler yapıldıktan ve onay alındıktan sonra üretim aşamasına geçildiğini ifade etti. Düzce’ye 2008 yılında, bir teşvikten yararlanarak geldiklerini söyleyen Özşen, bu gün fabrikada 250 kişinin çalıştığını kaydetti.

Fabrikadaki çalışma sistemleri hakkında da katılımcıları bilgilendiren Hakan Özşen, son teknoloji ürünlerinin yer aldığı üretim bantlarının olduğunu söyledi. Ürünlerin üretime hazırlanırken son derece titiz davranılması gerektiğinin altını çizen Özşen, hazırlanan ürünün bir düğmesinin eksik olmasının bir üretim bantını durduracağını, dolayısıyla o bantta çalışan 20 kişinin de durmasına neden olacağı için önemli maddi kayıplara yol açacağını dile getirdi.

Seminerin sonunda katılımcıların sorularını da yanıtlayan Tekumut Hazır Giyim Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Hakan Özşen, kendisine bu fırsatı verenlere teşekkür ederek, Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı öğrencilerini fabrikayı gezmeye davet etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER