GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

SABİHA ULUSOY KÜTÜPHANESİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Düzce Belediyesi ve Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı, Hayırsever İş İnsanı Hasan Ulusoy’un katkıları ile Uzunmustafa Mahallesi’nde inşa edilen Sabiha UlusoyKütüphanesi’nin açılışı görkemli bir törenle yapıldı.

SABİHA ULUSOY KÜTÜPHANESİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
15 Eylül 2023 - 16:51 'de eklendi

Törene Düzce Valisi Selçuk Aslan, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Kültür Politikaları Başkan Vekili Selçuk Pehlivanoğlu, Düzce Milletvekili Talih Özcan, Nobel İlaç ailesi, kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzce Belediyesi ve Nobel İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ulusoy’un işbirliği halinde Uzunmustafa Mahallesi’nde inşa edilen Sabiha Ulusoy Kütüphanesi kapılarını açtı. Görkemli açılış törenine Düzce Valisi Selçuk Aslan başta olmak üzere Düzce protokolü, Nobel İlaç ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmalarında eğitim yatırımlarının öneminden söz edildi.

“ARTIK SAVAŞLAR NİTELİKLİ NÜFUS İLE YAPILIYOR”

Törene katılan Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Kültür Politikaları Başkan Vekili Selçuk Pehlivanoğlu: “Artık 21. Yüzyılda yaşıyoruz. 21. Yüzyılda hiçbir savaş silah ile yapılmıyor. Eğitim ile yapılıyor. Kaç bin yıllık geçmişimizin olduğu veya ne kadar petrole sahip olduğunuzun önemi yok. Ne kadar nitelikli nüfus yetiştirdiğinizin önemi var. Rekabetin ana şartı nitelikli nüfusa sahip olmaktır. Bunun için eğitim her şeyin önünde geliyor. Bu ülkede yapacağınız en güzel yatırım okul ya da kütüphane yapmaktır. Çünkü bir milletin geleceğine, önder olmasına, ayağa kalkmasına şehitlerinin kanını helal ettirmesine vesile olacak şey eğitimdir. Sizin yaptığınız bu binadan eğitim alan her bir çocuğumuzun hayır duası yeterli olacaktır.

VALİ ASLAN: “TÜRKİYE YÜZYILI’NIN ANAHTARI EĞİTİMDEN GEÇİYOR”

Düzce’de göreve başlaması ile 1 ay içinde üçüncü açılışa katılmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Düzce Valisi Selçuk Aslan da “Düzce’de biz yeniyiz. Daha bir ayımız dolmadı ama özellikle bu hafta çok mutlu olduğum gelişmeler oldu, çok keyifli geçti. Üçüncü açılışa katıldık. Üçünün de hayırseverler tarafından özellikle eğitim alanında yatırımlar olması bizim için mutluluk kaynağı. Gelecekte var olacaksan, eğitimde olacaksak 21. Yüzyıl Türk Yüzyılı olacaksa anahtar eğitimden geçmektedir” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER