GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

RESİM VE MEKTUP YARIŞMASI TAMAMLANDI ÇEVRECİ ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Düzce Belediyesi ile Düzce Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Resim ve Geleceğe Mektup Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi.

RESİM VE MEKTUP YARIŞMASI TAMAMLANDI ÇEVRECİ ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
07 Haziran 2022 - 17:46 'de eklendi

Düzce Belediyesi, Temiz Şehir Düzce’ kampanyası kapsamında gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakılması adına başlattığı çalışmalarla toplum nezdinde farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile birlikte Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Resim ve Geleceğe Mektup Yarışması”nın ödül töreni Millet Bahçesinde düzenlendi.

Ödül törenine Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, protokol üyeleri,  öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.  Ödül alan eserlerin sergilendiği programa Düzce Belediyesi Çocuk Kulübü de evsel atık materyallerden tasarım, kompost ve bitki dikim çalışması ile katılırken, Mevlana Kız Meslek Lisesi Öğrencilerinin Tasarım Atölyeleri de büyük ilgi gördü. Vali Atay ve Belediye Başkanı Özlü,  atık araç parçalarından robotlar yaparak ülke çapında büyük bir ilgi gören motor ustası Murat Çetin’in heykellerini incelemelerinin ardından çevre haftası resim yarışmasına katılan eserleri ve stantları tek tek gezerek, miniklerin çevre haftasına yönelik yaptıkları çalışmaları inceledi.

Stantların gezilmesinin ardından gerçekleşen ödül töreninde dereceye giren ilk 3 öğrenci bisiklet ile ödüllendirilirken, ödül almaya hak kazanan diğer öğrenciler ise tablet ve kulaklık ile ödüllendirildi. Atık Pil Toplama yarışmasında dereceye giren okullara ise çeşitli ödüller verildi.

Ödül töreni, minik öğrencilerin ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketinin sembollerinden Fındıkcan ile birlikte eğlenmeleri ile sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER