GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olağan Meclis Toplantısı Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında video konferans yolu ile gerçekleştirildi.

Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
29 Aralık 2020 - 17:09 'de eklendi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Ahmet Dertli, yılın son toplantısını yüz yüze yapmak istediklerini fakat pandemi tedbirleri gereğince video konferans olarak yapmak zorunda olduklarını söyledi. Dertli, ilk olarak yönetim kurulu faaliyetlerini aktarmak üzere sözü Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’e verdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Kasım-Aralık döneminde Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, iç ve dış ziyaretler, katılım sağlanan iç ve dış paydaş programları ile ziyaretler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

Toplantının devamında 2021 yılı bütçe taslağı, Kasım ayı mizanları ve hesap inceleme komisyonu raporları görüşüldü.

Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Yönetim Kurulu’nun önerdiği bütçe taslağında öngörülen yıllık aidat ve bazı hizmetlere yapılacak olan %15’lik zam oranının bütçedeki bazı kalemlerde kısıtlamaya gidilerek %7,5 olarak yeniden revize edilmesinin özellikle pandemi döneminde daha uygun olacağı görüşünü sundu.

Bütçe taslağı ve zam oranları konusunda Meclis Başkanı Ahmet Dertli’ye yanıt veren Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 2 yıldır herhangi bir zam uygulamasına gidilmediği, bölge odalar arasında uygulanacak zamma rağmen en düşük ücretlendirmelerin Düzce TSO’da olduğunu belirterek bütçe taslağının olduğu gibi geçmesinin faydalı olacağını dile getirdi.

Yapılan oylamada bütçe olduğu şekliyle oy çokluğuyla onaylanırken, Meclis Başkanı Ahmet Dertli bütçenin geneline evet oyu kullandığını fakat aidat ve bazı kalemlere uygulanacak olan zammın ise %7,5 olarak uygulanması önerisini yineledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER