GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

NİZAMETTİN AMCA, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI AÇIKLADI

Düzce Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinliklerle yaşlılara vefa örneği sergiliyor

NİZAMETTİN AMCA, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI AÇIKLADI
01 Ekim 2023 - 12:44 'de eklendi

 

. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, bu çerçevede 65 yıllık evli Zakire-Nizamettin Ilgaz çiftini ziyaret ederek yüzlerinde tebessüm oluşturdu.

Düzce Belediyesi, gerçekleştirdiği sosyal çalışmaları her yaştan vatandaşa ulaştırmaya, gönül belediyeciliğini her güne yaymaya ve belediyenin şefkat elini uzatarak farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Doğumdan ölümü her noktada vatandaşlarla hem hal olan Düzce Belediyesi, belirli haftalar ve özel günlere dair yaptığı etkinliklerle vatandaşla buluşuyor. Bu doğrultuda hareket eden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde de yaşlı bireyleri unutmadı.

Müdürlük, yaptığı etkinlik kapsamında, oğlu ve gelininin yakından ilgilendiği 65 yıllık evli Zakire (83 yaş) Teyze ile Nizamettin (86 yaş) Amca’nın evlerine misafir oldu. Bir yandan berberlik mesleğini sürdürmeye çalışırken, diğer taraftan da 2018 yılından beri Alzheimer hastası son 2 yıldır da yatalak durumda bulunan eşi Zakire Teyze ile ona bakmak için mücadele eden Nizamettin Amca’yı ziyaret eden ekipler, ilk olarak Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün selamlarını iletti.

Hasta yatağındaki eşine daha iyi bakabilmek ve sürekli yanında olabilmek için dükkanını kapattığını ifade eden Nizamettin amca, erkek kuaförü olarak uzun yıllar mesleğini icra ettiğini belirterek, “Zakire Hanım ile 1958 yılından bu yana evliyiz. 65 seneyi bulduk. Bu sürede çok şeyler yaşadık” dedi.

TANIŞMA HİKAYELERİNİ PAYLAŞTI
Zakire Teyze ile tanışma ve sonrasında neler yaşadıklarına dair de ekiplerimizle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Nizamettin Amca, “O zamanlar telefon yok araba yok. Bir düğünde arkadaşımın ablasının vasıtasıyla gördüm. Birkaç kere daha gittik geldik görüştük. Âşık oldum. Dükkanı kapattıktan sonra gece yarısı bisikletle Yukarı Karaköy’e giderdim. Bir çok şey yaşadık sonunda evlendik. İkisi kız biri erkek 3 çocuğumuz var” diye konuştu.

EŞİNİZİN RIZASINI ALARAK İŞ YAPIN
Yeni evlenenlere ve evlenecek olanlara tavsiyelerde de bulunan Nizamettin Amca, şunları söyledi;
“Severek evlensinler, evlenmeden önce birbirlerini tanısınlar ve birbirlerini anlamaya çalışsınlar. O şekilde çok mutlu olurlar. 65 sene boyunca biz birbirimize danışmadan iş yapmadık. Eşimin rızasını alarak yaptım. 65 yılımız çok güzel geçti. Pişman olduğum hiç bir şey yok. Dünyaya bir daha gelsem aynı ahlak üzerine yine eşimle beraber olmayı isterim. Zorluklar yaşadık çok şey gördük ama birbirimizi hiç bırakmadık.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER