GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

KELEŞ, DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜN KUTLADI

Düzce Gazeteciler Cemiyet Başkanı İslam Keleş, 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutladı.

KELEŞ, DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜN KUTLADI
22 Ekim 2023 - 11:56 'de eklendi

 

 

Düzce Gazeteciler Cemiyet Başkanı İslam Keleş yayınladığı açıklamasında, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir” dedi.
Keleş, “ Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden meslektaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm meslektaşlarımın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden meslek büyüklerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER