GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

İYİ PARTİ TEŞKİLATI DÜZCE’DE YIKILAN CAMİLERİN DURUMUNU SORDU

​İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay ER Kasım 2022’de yaşanan depremin ardından yıkılan toplamda 23 caminin bazılarının fotoğraflarını paylaşarak ilgili bölgelerde yaşayan Düzcelilerin mağduriyetini gündeme taşıdı.

İYİ PARTİ TEŞKİLATI DÜZCE’DE YIKILAN CAMİLERİN DURUMUNU SORDU
10 Ağustos 2023 - 15:02 'de eklendi

 

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay ER :” 23 Kasım 2022 tarihinde Düzce’de yaşanan 6 şiddetindeki depremin ardından hasar gördüğü gerekçesiyle birçok kamu binası gibi 23 tane de şehrin çeşitli yerlerinde yer alan camilerimiz hasar görmüş ve akabinde yıkılmıştır. Deprem sonrası gerek yerel gerek ulusal bazda bakan ve bakan yardımcılarının da dahil oldugu bir cok kişinin ve kurumun, camilerin tekrardan inşasıyla alakalı verdikleri sözler ortada iken camilerin yıkımı sonrası yaşanan süreç Düzcelileri mağdur etmiştir. Özellikle camilerin yapımında kullanılacak maddi kaynak yetkililerin taahhüt ettikleri çerçevenin dışına çıkmış, bölgede yaşayan vatandaşlarımız adeta kaderiyle baş başa bırakılmıştır. Cami Derneklerine cami inşası adına verileceği ifade edilen para camilerin bırakın inşasını temelini atmaya dahi yetmemektedir. ‘’ dedi.

​Düzce’de festivaller başta olmak üzere bir çok konuda oluşturulan ekonomik kaynağın konu cami yapımı olduğunda ve ,açıklamanın başında da belirttiğim gibi, halka sözler verilmesine rağmen neden bir türlü gerçekleştirilemediği ve halkımızın ibadetlerinde neden bu derece zorluklarla karşı karşıya kaldığı izaha muhtaçtır diyen ER “Deprem döneminde büyük bir şaşaa ile verilen sözlerin bir an önce tutulmasını istiyor ,halkımızın dini hassasiyetleri ve ibadetlerini hakkıyla yapabilmesi için yetkilileri tekrar göreve davet ediyor ve bu noktada Camilerin inşasının gerek mevcut halkin mevcut ekonomik durumu sebebi ile yardım ve bağış yapmakta zorlanması gerekse de vergi muafiyeti ve ekonomik kaynak yaratma noktasindaki avantajları nedeni ile Diyanet Vakfı tarafından üstlenilmesini öneriyoruz. Önerimiz dikkate alınırsa Camilerimiz cok daha hızlı ve nizami şekilde inşa edilip halkın hizmetine sunulabilir “ diyerek yetkilileri insiyatif almaya davet etti

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER