GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

İLK 6 AY DA 330 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 2023’ün ilk 6 aylık döneminde toplam 330 olaya müdahale etmesinin yanı sıra 991 vatandaşa düzenlediği eğitimlerle afet konusunda bilinçlendirilmesine katkı sağladı.

İLK 6 AY DA 330 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ
02 Ağustos 2023 - 15:13 'de eklendi

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 2023 yılının ilk 6 aylık faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. 77 personel, 17 araçla mücadelesinin yanı sıra ve Konuralp ve Bahçeşehirbölgelerinde kurulan müfrezeler ile başta Düzce olmak üzere bölge ve Türkiye genelinde yaşanan olaylara müdahale ederek takdirleri topladı.

Müdürlük, 2023 yılı faaliyet raporuna da yansıyan rakamlar neticesinde toplamda 330 olaya müdahale ederken, aynı zamanda 246’sı yangın olmak üzere 343 kentsel kurtarma olayını başarılı şekilde yönetti.

ARAMA KURTARMA EKİBİ TAKDİR TOPLADI
2023 yılının acı anlarına da şahitlik eden Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilin etkilendiği deprem afetindebaşarılı çalışmalar yaparak birçok vatandaşın kurtarılmasında da önemli rol oynadı. Depremin ardından afet yaşanan illerin belediyecilik hizmetlerini sağlayabilmesi noktasında bölgeye takviye ekip gönderen müdürlük, bu yöndeki çalışmasını da dönüşümlü olarak devam ettiriyor.

AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ VERİLDİ
Müdürlük ekipleri, okullarda, fabrikalarda, kamu kurum ve kuruluşlarında İtfaiyecilik, Yangından Kurtarma ve Temel Yangın Bilgisi gibi konularda 991 vatandaşa afet bilinçlendirme eğitimleri vererek farkındalığın artırılması sağlandı.

İl genelinde 387 yapının işletme ve tesis denetimini de gerçekleştirerek daha güvenli yapılaşma noktasında hareket eden müdürlük, söz konusu dönemde ayrıca 70 trafik kazası, 1 boğulma vakası,12 su tahliye işlemini gerçekleştirerek vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını başarılı şekilde hayata geçirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER