GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

İKV 55 Yaşında

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Yürütme Kurulu Üyesi olduğu İktisadi Kalkınma Vakfı’nın 55. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İKV 55 Yaşında
26 Kasım 2020 - 18:28 'de eklendi

Şahin mesajında; “TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile İKV Başkanımız Sayın Ayhan Zeytinoğlu’nun teşvikleri, üyelerimizin de teveccühleriyle bu dönemde yürütme kurulunda yer almaktan büyük onur duyduğum vakfımız kuruluşundan bu güne kadar; Katma Protokol müzakereleri, 1980 darbesi sonrasında kopan ilişkilerin tekrar tesis edilmesi, AT üyelik başvurusu, gümrük birliği kararı ve sonrasında adaylık ve üyelik müzakereleri sürecinde Türkiye’nin AB’ye açılan kapısı oldu. 

AB’deki gelişmeleri yakından izleyip yorumladı ve Türkiye’ye etkileri konusunda öncülük yaptı. Bugün de çalışmalarını aynı kararlılık ve özveri ile sürdürmekte. AB ile ilişkiler iyiyken de, kötüyken de konjonktürel gelişmelerden etkilenmeden konuya odaklandı. 

Türkiye’nin Avrupa Birliği ile ilişkiler konusundaki en önemli penceresi durumunda olan İktisadi Kalkınma Vakfı’nın 55. Kuruluş Yıldönümünü en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER