GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

HERGÜN 82 AİLENİN SOFRASINA SICAK YEMEK BELEDİYEDEN SICAK AŞ DESTEĞİ

365 GÜN SICAK YEMEK YARDIMI

Düzce Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik kumanya ve gıda kolisi desteğinin dışında sıcak yemek imkanı sağlamaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri hazırlanan sıcak yemekleri, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine her gün aksatmadan teslim ediyor.

HERGÜN 82 AİLENİN SOFRASINA SICAK YEMEK BELEDİYEDEN SICAK AŞ DESTEĞİ
23 Mart 2021 - 16:42 'de eklendi

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yılın 365 günü sosyo-ekonomik yönden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve yemek yapamayacak durumda olan ailelerin kapılarına kadar sıcak yemekleri götürüyor. İhtiyaç sahibi olup yemek yapabilecek durumu olan vatandaşlara ise  gıda kolisi teslim ediliyor.  İhtiyaç sahibi vatandaşların kapısına haftanın 7 günü iki öğün  ve 3 çeşit olmak üzere yemek getiriliyor. Besleyici özelliği bol olan gıdalardan hazırlanan yemekler ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi amaçlanıyor.

SOSYAL İNCELEME RAPORU HAZIRLANIYOR

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, sosyal çalışmacılar tarafından incelenerek “sosyal inceleme raporu” hazırlanıyor. Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen vatandaşlara, durumlarına göre sıcak yemek ve gıda kolisi yardımı yapılıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER