GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Fındığın artan maliyeti konuşuldu

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alımı yapacağını ve fiyatın yakın zamanda açıklanacağını söyledi.

Fındığın artan maliyeti konuşuldu
05 Ağustos 2023 - 16:49 'de eklendi

 

Üreticiyi mağdur etmeyecek bir fiyat belirlenmesi için Karadeniz Milletvekillerinin gerekli temaslarda bulunduğunu belirten Öztürk, “Üreticimiz müsterih olsun” dedi.

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Başkan Yardımcısı Sefa Çakır, İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük , İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç ,Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve teşkilat üyeleri, Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Kadir Mutioğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
Öztürk ziyarette fındık üreticilerinin sorularını yanıtladı.
“ÜRETİCİ MAĞDUR OLMAYACAK”
Üreticiyi hayal kırıklığına uğratmayacak bir fiyatın açıklanacağına inandığını dile getiren Öztürk “Akçakoca Ziraat Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdik. Orada bize fındık konusunu sordular. Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alımı yapacak. Bugün yarın da fiyatın açıklanmasını bekliyoruz. Üreticiyi hayal kırıklığına uğratmayacak şekilde bir fiyat açıklanması yapılması için Karadeniz Vekilleri olarak hem Tarım Bakanımızla hem ilgili merciler ile görüştük. Kendilerine maliyet artışını anlattık. Çiftçiyi memnun edecek bir fiyat politikası belirleneceğine inanıyoruz. Açıklama da çok gecikmeyecek. Üreticimiz müsterih olsun” diye konuştu.
ÇATLAK FINDIK BEKLETİLMEDEN SATILACAK
Görüşmede ayrıca fındık üreticilerimizin artan maliyetleri, fındığa verilecek taban fiyat, TMO ve Fiskobirlik’in işbirliği kapsamında, Fiskobirlik depoları ve personelin doğru değerlendirilmesi, çatlak fındıkların bekletilmeden satış yapılacak şekilde ayrı depolanması ve Fiskobirlik’in mamül olarak işleyip yurtdışına satışı konularında istişarelerde bulunuldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER