GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTILARI SONA ERDİ

Düzce Belediye Meclisinin 2023 yılı Eylül ayı ikinci oturumu Meclis Başkan Vekili Hasan Günden başkanlığında gerçekleştirildi. 19 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda merkez içme suyu şebekesi yenileme işi için 45 Milyon Euro’luk kredi talebi de onaylandı.

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTILARI SONA ERDİ
08 Eylül 2023 - 19:30 'de eklendi

19 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda merkez içme suyu şebekesi yenileme işi için 45 Milyon Euro’luk kredi talebi de onaylandı.   İlk oturuma ait meclis tutanak özetinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından geçilen gündem maddelerinin ilkinde finansmanı İller Bankası tarafından karşılanacak olan içme suyu şebekesi yenileme işi için Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye yetki verilmesini içeren 45 Milyon Euro’luk kredi talebi görüşüldü. Komisyon görüşünün okunmasının ardından başkanvekili Günden, projenin hazırlanma süreci ve kredi talebinin neden istendiğine dair meclis üyelerine slayteşliğinde detaylı sunum gerçekleştirdi.

Proje’nin Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve gelmesinin ardından başlatılan bir çalışma olduğunun belirtilmesi ve kredinin kullanım detaylarının içeriğine dair de bilgilendirmede bulunulmasının ardından gündem maddesinin oylamasına geçildi. Kredi talebi meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantı, komisyonlara havale edilen diğer gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından bir sonraki meclis oturumunun 2 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 19.00’da yapılmasına karar verilerek sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER