GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DÜZCE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Düzce’de coşkuyla kutlandı. Sanat ve spor etkinliklerinin yer aldığı kutlama programında, Kusursuz Kafe çalışanlarının potpori performansı büyük beğeni topladı

DÜZCE’DE 19 MAYIS COŞKUSU
19 Mayıs 2024 - 18:24 'de eklendi

 

.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Düzce’de törenlerle kutlandı. Kutlama programı 18 Mayıs akşamı düzenlenen fener alayı yürüyüşü ile başladı. Cedidiye Meydanı’nda toplanan kalabalık, Düzce Belediyesi Mehter ekibinin marşları eşliğinde ellerinde fenerler ve Türk Bayrakları ile yürüdü. Her yaştan vatandaşın katılım sağladığı fener alayının yürüyüşü Anıtpark Meydanı’nda sona erdi. Meydanda ise halk oyunları gösterileri ve gençlik konseri gerçekleştirildi.
19 Mayıs günü için hazırlanan kutlama programı ise Anıtpark Meydanı’nda çelenk sunumu ile başladı, ardından 18 Temmuz Spor Salonu’nda devam etti.
Törenlere Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden başta olmak üzere, protokol üyeleri, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının akabinde günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Düzce Valisi Selçuk Aslan, geleceğimizin teminatı gençlerin ve tüm milletin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
Sanatsal etkinliklerden, spor aktivitelerine kadar çok sayıda etkinliğin düzenlediği kutlamalarda, Kusursuz Kafe çalışanlarının oluşturduğu halk oyunları ekibi potpori gösterisi sundu. Down sedromlu, otizmli, hafif/orta zihinsel engelli ve bedensel engelli gençlerden oluşan ekibin performansı büyük beğeni toplayarak alkış aldı.
Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü sporcularının da jimnastik, güreş ve judo gösterileri ile renk kattığı etkinlikler, şiir dinletisi, ritim, koro, kick boks ve okçuluk, halk oyunları ve oratoryo gösterileri ile devam etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER