GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi’nde Nörofibromatosis Farkındalık Paneli Düzenlendi

17 Mayıs Uluslararası Nörofibromatosis Hastalığı Farkındalık Günü kapsamında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Nörofibromatosis Derneği tarafından düzenlenen Nörofibromatosis Farkındalık Paneli, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi’nde Nörofibromatosis Farkındalık Paneli Düzenlendi
18 Mayıs 2022 - 10:28 'de eklendi

Programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Nörofibromatosis Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Serap Duygulu, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, katılımcılara Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.  Tıp Fakültesi’nin kurulduğu günden bu yana her geçen yıl hızla büyüme gösterdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Şahin, pandemi döneminde de eğitimlere aksatmadan yüz yüze devam ettiklerini sözlerine ekledi. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Prof. Dr. Şahin, verimli bir panel olması temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Nörofibromatosis Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Serap Duygulu, dernek olarak 2006 yılından bugüne hastalık hakkında toplumu bilinçlendirmek adına birçok kurum ve kuruluşla birlikte farkındalık çalışmaları yürüttüklerini kaydetti.  Nörofibromatosisin genetik geçişli bir hastalık olması sebebiyle, hastalığın gelecek nesillere de taşınabileceğine işaret eden Dr. Duygulu,  dernek olarak gerçekleştirdikleri farkındalık çalışmalarına desteklerinden dolayı Düzce Üniversitesi’ne teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER