GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi’nde Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi’nde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen başkanlığında Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi’nde Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
22 Eylül 2023 - 15:55 'de eklendi

Toplantıya; Düzce Üniversitesi Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Engelsiz Üniversite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak ile Daire Başkanları ve idari personeller katıldı.

Toplantıda, Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilere yönelik mevcut durum değerlendirilerek farkındalık çalışmaları ile düzenlenmesi gereken faaliyetler planlandı. Bu kapsamda Fakülteler ve Yüksekokulların tüm özel gereksinimli bireylere yönelik fiziksel ve öğretimsel uyarlamaları yapılarak daha erişilebilir hale getirilmesine ilişkin yol haritası oluşturuldu.

Düzce Üniversitesi’nin özel gereksinimli bireylere yönelik daha erişilebilir ve daha kapsayıcı bir eğitim ortamı olması amacıyla yapılması gerekenlere ilişkin bir çalıştay düzenlenmesine karar verildi. Ayrıca YÖK Engelsiz Bayrak Ödülleri kapsamında 2024 yılı başvuruları için ilgili düzenlemelerin yapılması da planlandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER