GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi ile MARKA Arasında Bir Protokole Daha İmza Atıldı

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) arasında bilimsel alanda ortak çalışmalar ile düzenlenecek eğitim faaliyetlerini kapsayan protokol imzalandı.

Düzce Üniversitesi ile MARKA Arasında Bir Protokole Daha İmza Atıldı
26 Mayıs 2022 - 15:27 'de eklendi

Düzce Üniversitesi Rektörlük binası Genel Sekreterlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokole; Düzce Üniversitesi adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, MARKA Adına ise T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Çöpoğlu imza attı. Protokolde Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemizve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) İl Koordinatörü Kerim Ekrem de hazır bulundu.

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğrenim gören gençlerin girişimciliği bir kariyer fırsatı olarak değerlendirmelerini sağlamak amacı ile oluşturulan protokolle; yeni girişimcilerin ortaya çıkmasını sağlayacak profesyonel destek hizmetlerinin sunulmasına fırsat sağlıyor. Tarımsal girişimciliğinin artırılması ve tarıma yönelik devlet destekleri konusunda farkındalık oluşturulması konusunu da içeren protokol, tarafların iş birliği ile düzenlenecek beş günlük “Tarımsal Girişimcilik Eğitimi” programına ilişkin usul ve esasları kapsıyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER