GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi Hem “Fiziksel Bilimler” Hem de “Mühendislik” Alanlarında Birinci Oldu

Düzce Üniversitesi Hem “Fiziksel Bilimler” Hem de “Mühendislik” Alanlarında Birinci Oldu
28 Ekim 2022 - 10:49 'de eklendi

Times Higher Education’ın yaptığı 2023 Dünya Üniversite Sıralamaları’nda (World University Rankings 2023) Düzce Üniversitesi, ülkemiz üniversiteleri arasında “Fiziksel Bilimler” alanında birinci, “Mühendislik” alanında da devlet üniversiteleri arasında yine birinci sırada yer alarak büyük bir başarının sahibi oldu.

Times Higher Education tarafından 2020 yılı verileri baz alınarak Dünya Üniversite Sıralamaları’nda alanlara göre ayrıntılı sonuçlar ilan edildi. Toplamda 11 adet farklı alanın bulunduğu sıralamalarda Düzce Üniversitesi, “Mühendislik”, “Fiziksel Bilimler” ile “Klinik ve Sağlık” alanlarında dünya sıralamasında yerini aldı.

Fiziksel Bilimler alanında Türkiye’den 41 üniversitenin katılım sağladığı sıralamada Düzce Üniversitesi 1. sırada yer alarak küresel başarılarına bir yenisini ekledi. Mühendislik alanında da Türkiye’den 42 üniversitenin bulunduğu sıralamada Düzce Üniversitesi 3. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise geçen yıl olduğu gibi yine 1. sırada yer alarak uluslararası arenada oldukça prestijli bir başarıya imza attı.

Nitelikli ve katma değerli bilimsel çalışmalarına hız kesmeden devam eden Düzce Üniversitesi, yine dikkatleri üzerine çekerek gurur verici sonuçlar almaya devam ediyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER