GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Yeniden Sağlığına Kavuştu

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniği’nde gerçekleştirilen 10 saatlik operasyonla yeniden sağlıklı yaşamına kavuştu

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Yeniden Sağlığına Kavuştu
15 Kasım 2023 - 13:55 'de eklendi

.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şenoğlu’nun gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla sağlıklı hayatını yeniden kazanan Zonguldak Ereğlili 67 yaşındaki N.G. ameliyatı gerçekleştiren doktorlara ve hemşirelere sonsuz teşekkürlerini sundu.

10 Saat Süren Laparoskopik (Kapalı) Cerrahi İle Hastayı Sağlığına Kavuşturduk

Süreç hakkında bilgiler veren ameliyatı yürüten Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şenoğlu, “Mesane kanseri sık tekrarlayan veilerleyebilen ciddi bir hastalıktır. En büyük sebebi sigaradır. Sıklıkla idrarda kan görülmesi ile belirti vermektedir. Hastamızın başvuru sırasında ilerlemiş mesane kanseri tanısıve sağ böbreğine yayılmış olduğunu tespit ettik. Böyle durumlarda hastalığın daha fazla yayılmaması için kadın hastalarda mesane, böbrek ve rahmin alınması gerekmektedir.

Yaklaşık 10 saat süren laparoskopik (kapalı) cerrahi ile hastayı sağlığına kavuşturduk. Normalde ayrı ayrı yapılan birkaç ameliyatı hastaya cilt kesisi yapmadan uygulayabildik. Bu da iyileşme süresini oldukça hızlandırdı. Hastamızın ameliyat sonrası yakın dönem takiplerinde de ek bir problemle karşılaşmadık. Operasyon öncesi ve sonrasında ekip olarak çalıştığımız Üroloji Kliniği çalışanlarına, ameliyathanede operasyon sırasında anestezi desteği sağlayan Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD. Dr. Öğr. Üyesi Gizem Demir Şenoğlu’na; operasyon sonrasında yoğun bakım servisinde desteğini esirgemeyen Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD. DrÖğr Üyesi Özlem Ersoy Karka’ya ve bu ekibin oluşmasında büyük payı olan hastane ve üniversite yönetimimize teşekkür ederim.

Hastanemizde laparoskopik olarak aynı zamanda prostat, böbrek, mesane gibi üriner sistem kanser cerrahisi sıkça yapılmakta ve hastalarımızın uzun dönem takipleri sağlıklı bir şekilde devam etmektedir. dedi.

Buraya Gelmem Büyük Bir Mucize

Ameliyat sonrasında sağlığına kavuşan N. G. İse yaptığı açıklamada, “Hastalıktan önce halsizdim, yürümekte, uyumakta, yemede ve içmede çok zorlanıyordum. Ağrılarım oluyordu. Kanamalarım oluyordu. Ameliyattan sonra rahatladım. Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne gelmeden önce birçok yere gittim. Ancak hiçbir yerde şifa bulamadım. Buraya gelmemi damadım ve kızım istedi. Burada İyi doktorlarolduğunu duymuş. Yapılan tahliller ve filimler sonucunda Yusuf Hocam ameliyata karar verdi. Yusuf hocam seni ben iyileştireceğim dedi. Dediği gibi de iyileştirdi. Ameliyatımın üzerinden 4 gün geçmesine rağmen şimdi çok iyiyim. Buraya gelmem benim için büyük bir mucize… Allah razı olsun iyi ki de buraya gelmişim. Ameliyatı burada olmuşum. Doktorlardan, hemşirelerden, asistanlardan Allah razı olsun. Yoğun bakımda da kaldım. Orada da bana çok iyi baktılar onlardan da Allah razı olsun. Hepsine sonsuz teşekkürler…” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER