GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Düzce PEGEM Akademi’yle İş Birliği Protokolü İmzaladı

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Düzce PEGEM Akademi’yle yürütülecek ortak çalışmaları kapsayan iş birliği protokolü imzaladı.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Düzce PEGEM Akademi’yle İş Birliği Protokolü İmzaladı
21 Ekim 2022 - 13:20 'de eklendi

Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde, iş birliği protokolünü Düzce Üniversitesi adına Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Düzce PEGEM Akademi adına ise Sönmez Helimergin imzaladı.

Protokol ile Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmak için; Fakültede öğrenim gören tüm öğrencilerin, öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilişsel ve duyuşsal becerilerini ölçmeye yönelik süreç değerlendirme kapsamında, anket, test gibi ölçme araçlarının uygulanması amaçlanıyor.

Protokol kapsamında, Eğitim Fakültesi öğrencilerinin birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar her yıl bir kez maliyetleri Düzce PEGEM Akademi tarafından karşılanacak öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilişsel becerilerini ölçen sınavların yapılması, Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından önerilen öğrenme-öğretme faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve adayların öğretmenlik tutum becerilerinin ölçülmesi amacıyla süreç değerlendirmeye yönelik anket vb. ölçme araçlarının uygulanması, uygulanan sınavların Düzce PEGEM Akademi tarafından optik okuyucularda okunması ve okunan sınavların ayrıntılı karnelerinin değerlendirilmek üzere Eğitim Fakültesi Dekanlığı’na teslim edilmesi gibi hususlar yer alıyor

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER