GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce TSO’nun TOGG Akıllı Cihazı Düzce’de

Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve milli otomobili TOGG, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla gerçekleştirilen açılış töreni ile seri üretime geçmişti.

Düzce TSO’nun TOGG Akıllı Cihazı Düzce’de
13 Eylül 2023 - 13:57 'de eklendi

 

TOBB Genel Kurulu’nda talep eden odalar için TOGG kontenjanı açıldı. Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ıngirişimleri ile Türkiye’nin ilk ve tek milli ve yerli milli otomobili TOGG T10X 12 Eylül 2023 tarihi itibariyle Düzce TSO envanterine dahil edildi.

TOGG Akıllı Cihazının lansmanı Düzce Belediyesi önünde, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar, Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Lansman toplantısında konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Milli aracımız TOGG’un üretimine başlandı. Dağıtımı da devam ediyor. Biz de Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak TOGG’a müracaat etmiştik. Aracımız geldi. Cumhurbaşkanımız önderliğinde yapılan açılışta bir Düzceli olarak büyük gurur duydum. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açılış toplantısında o dönemde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Dr. Faruk Özlü’ye verdiği katkıdan ötürü teşekkür etti. Bu da bizi çok gururlandırdı. Ben Başkanımız Faruk Özlü’yeTürkiye’nin milli aracına verdiği destek ve büyük hizmeti için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir bebek doğdu ve şu anda da yürüyor. Biz de aracı sergilemek için belediyenin önünü, Bakanımızın camının altını seçtik. Çünkü Faruk Özlü, bu işin mimarlarından, planlayıcılarından biri. Faruk Özlü ilerleyen günlerde de Türkiye’nin tüm milli projelerinde yer alacaktır. Türkiye’ye hizmet etmeye devam edecektir. Bu eser onlar sayesinde yollarda” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise, “Erdoğan beyin ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odasının Türkiye’nin yerli ve milli aracı olan TOGG’u satın almasının önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu araç Türkiye’nin yüz akı. Türkiye’nin yerli ilk otomobili. Bu aracın üretilmesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çok büyük emeği var. Rifat bey olmasaydı bu araç olmazdı. Benim bakanlık yaptığım dönemde Rifat bey Türkiye’nin tüm önde gelen sanayicilerini organize etti. Kendisiyle birlikte sanayiciler ile görüştük. 5 baba yiğidin ortaya çıkarılmasındaki koordinasyonu Rifat beyyürüttü. Ben Erdoğan Bıyık’a çok teşekkür etmek istiyorum. Bu aracı almakla Türk sanayinin yanında olduğunu ortaya koydu. Bu aracın bütün IP hatları, yani fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye’ye aittir. Ben aracın Düzce Ticaret ve Sanayi Odasına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Düzce TSO’ya ait olan TOGG T10X Akıllı Cihazı Düzce Belediyesi önünde kurulan stantta Düzcelilerin ziyaretine açık olacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER