GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce TSO Yeni Hizmet Binası İmza Töreni Gerçekleştirildi

Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası Yapımı işinin imza töreni gerçekleştirildi

Düzce TSO Yeni Hizmet Binası İmza Töreni Gerçekleştirildi
03 Kasım 2023 - 10:49 'de eklendi

 

.

Düzenlenen imza törenine Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Canpolat ve Cemal Aksan, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Yüklenici Firma olan Müşterek Yapı firmasının yetkilileri katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Geçtiğimiz günlerde ihalesini gerçekleştirdiğimiz Yeni Hizmet Binamızın, sözleşmesini imzalamak üzere toplandık. İhalede önemli bir sorumluluğun altına girerek, Yeni Hizmet Binamızın yapım işini odamızın sunduğu şartları kabul eden, Müşterek Yapı firmamıza teşekkür ediyoruz” dedi. Erdoğan Bıyık, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Mevcut binamız, dönemin şartlarına göre inşa edilmiş, uzunca zamandır odamıza ve üyelerimize hizmet etmiştir. Günümüz şartlarında, fazlaca şehir içinde kalması, personel ve birim sayımızın artması gibi sebeplerden dolayı, içinde bulunduğumuz binamız ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale gelmişti. Uzun zaman önce alınan arazimiz üzerine, bina yapılması 3 dönemdir gündemde yer aldı. Binanın ihalesini yapma konusu bize nasip oldu. Yeni Hizmet Binası yapılması amacıyla, dönemimizin hemen başında bir inşaat komisyonu kurduk. Başkan Yardımcımız İbrahim Canpolat öncülüğündeki komisyonumuz, hemen çalışmalara başladı. Gelinen aşamada, gerek kamusal prosedürlerin çözülmesi, gerekse mimari projede yapılan revizyonlar sonucunda, ihale aşamasına kadar gelindi. Bu aşamada, inşaat komisyonumuza kamu ihalelerinde uzmanlaşmış olan arkadaşımız Osman Yel’idahil ettik. İhale kısmını da tamamen hazır hale getirdikten sonra da ihalemizi gerçekleştirdik. İhale şartlarını yerine getirerek, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Hizmet Binası yapım işini üyelerimizden Müşterek Yapı firması almış oldu. Kendilerine bu önemli hizmeti üstlendikleri için teşekkür ediyoruz. İmzalayacağımız sözleşmenin odamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Şunu da ifade etmek isterim ki İnşaat Komisyonumuzda yer alan başta İbrahim Canpolat olmak üzere, İshak Şengüloğlu, Ahmet Emin Şen, Metin Şişman ve Emre Durmazoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyoruz. Gece gündüz demeden çalıştılar. Ben bir kez toplantılarına katıldım. Hayli yoğun mesai harcadılar. Çizimler, belgeler, dokümanlar. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

İmza Töreninde konuşan Düzce TSO Meclis Başkanı Tanju Acar, imza töreninin Cumhuriyetin 100. Yılına denk gelmesinin ayrı bir mutluluk verdiğini belirterek, “Ülkemiz ve bizler için çok önemli bir gün. Türkiye’nin 100. Yılı hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca, uzun yıllardır beklenen, özlenen binamızın imzalarını atmak bizlere nasip oldu. Yüklenici firmamıza da bu noktada teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı günde yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Düzce TSO Yeni Hizmet Binasının yüklenici firması Müşterek Yapı A.Ş adına konuşan Firma Ortağı Nesim Avcı, bu önemli projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Avcı; “Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu önemli projesini yapmak bize nasip oldu. İnşallah tez zamanda projemizi hayata geçiririz ve bu güzel toplantılarımızın devamını yeni binada yaparız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Düzce TSO ve Müşterek Yapı arasında bina yapımına dair sözleşme imzalandı.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER