GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce TSO Üyelerine Yabancı Dil Becerisi Araştırması Desteği Verilecek

Düzce TSO Üyelerine Yabancı Dil Becerisi Araştırması Desteği Verilecek
20 Kasım 2023 - 21:09 'de eklendi

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu arasında gerçekleştirilen protokol ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerde istihdam edilen üniversite mezunu çalışanlar ve yöneticilerin ‘‘Üniversite Mezunlarının İstihdama Katılımda İhtiyaç Duydukları Yabancı Dil Becerilerinin Tespiti” konusunda, görüşlerine anketler ve görüşmeler yoluyla ulaşılması planlanmaktadır.
Konuyla ilgili Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ı ziyaret eden Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger ve Öğr. Gör. Zeynep Övdür Uğurlu, projenin kapsamı, alınması beklenen çıktılar ve akademik katkıları hakkında bilgiler verdi.
Projeye göre; Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger’in yürütücü, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Zeynep Övdür Uğurlu’nun araştırmacı olduğu ‘‘Üniversite Mezunlarının İstihdama Katılımda İhtiyaç Duydukları Yabancı Dil Becerilerinin Tespiti” başlıklı Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerde istihdam edilen üniversite mezunu çalışanlar ve yöneticilerin görüşlerine anketler ve görüşmeler yoluyla ulaşılması planlanmaktadır.
İş hayatında yabancı dil ihtiyaçlarına dair anket ve görüşme yoluyla veri toplanmasına ilave olarak iş hayatı temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Düzce Üniversitesi Yabancı Dil Öğrenci Çalıştayı düzenlenecektir.
Gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda elde edilen araştırma bulgularının ışığında İngilizce öğretim programlarının ihtiyaca yönelik düzenlenmesi ve geliştirilmesine yönelik bir rapor hazırlanacaktır.

Ankete aşağıdaki linkten ulaşılabilir: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSco1C9NhdeNvebav1QmqgaIEBH39xSIPqNRCssbRpbeGZQKLA/viewform?usp=sf_link

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER