GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DÜZCE BELTUR TÜRK MUTFAĞI HAFTASI’NDA YER ALDI

Düzce Belediyesi İştirak Şirketi Beltur, Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı

DÜZCE BELTUR TÜRK MUTFAĞI HAFTASI’NDA YER ALDI
27 Mayıs 2024 - 19:47 'de eklendi

Düzce’nin coğrafi işaretli ve yöresel ürünlerinin tanıtıldığı etkinlikte, yufkalı Konuralp pilavı başta olmak üzere Mutfak Sanatlar Merkezi menüsündeki lezzetler, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı Haftası’nda, Düzce’nin coğrafi işaretli ürünleri ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı bir etkinlik düzenlendi. Düzce mutfağının kurumsallaşması noktasında Mutfak Sanatları Merkezi ile önemli bir misyon üstlenen Düzce Belediyesi İştirak Şirketi Beltur da etkinlikte yer aldı.

Açtığı standda, kentin coğrafi işaret tescilli lezzetleri ve yöresel yemeklerinden örnekler sunan Beltur, ziyaretçilere yufkalı Konuralp pilavı, Düzce köftesi, Akçakoca mancarlıpidesi, Düzce şırası, Melengüçceği tatlısı, siyah pirinç salatası, cevizli tavuk ve kaldirik kavurması ikramında bulundu.

Somut olmayan kültürel miras sanatçılarının icra ettiği müzik dinletisi eşliğinde, ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunulan etkinliğe, Düzce Belediyesi Başkan Başdanışmanı Burçin Sarıcan da katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER