GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DÜZCE BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ HİZMET

Düzce Belediyesi tarafından, Düzce Üniversitesi’nde eğitim hayatlarını sürdürecek öğrencilerin şehir içi ulaşım kartlarını kolay ve hızlı alabilmeleri amacıyla kampüste stant kuruldu.

DÜZCE BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ HİZMET
02 Ekim 2023 - 16:40 'de eklendi

Öğrenciler, kurulan stantlar sayesinde hızlı ve pratik şekilde şehir merkezine gitmeye gerek duymadan Ulaşım Kartlarını almaya başladı.

Düzce Belediyesi iştirak şirketi Ulaşım A.Ş., 2023-2024 eğitim döneminin başlamasıyla birlikte özellikle üniversite öğrencilerinin oluşturduğu yoğunluğunu gidermek ve kent karta kolayca ulaşabilmelerini sağlamak adına Düzce Üniversitesi kampus alanında stant açtı. Yükseköğrenim hayatlarına Düzce’de devam eden yeni ve eski öğrenciler için hizmet verecek stantların ilk gününde Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Oya Kocaman  ve Hasan Günden öğrenciler ile yakından ilgilendi.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım A.Ş.’nin iş birliği ile yapılan hazırlıklar kapsamında kent kart başvuru noktalarının yanı sıra Düzce’ye gelen gençlere Düzce’ye özgü ikramlar ile şehri tanımalarını sağlayacak tanıtım broşürleri verildi.

“5 MAKİNEDEN 2 TANESİ KAMPÜSTE HİZMET VERİYOR”

Üniversite akademik yılının başlaması ile yaşanan hareketliliğe karşı hazırlıkların günler öncesinden yapıldığını aktaran Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, gençlerin kartlarını beklemeden alabileceğini ifade ederek şu açıklamayı yaptı: “Ben önce Düzce’mizi tercih eden gençlerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyor ve hoş geldiniz diyorum. Üniversitemiz bu yılki akademik yılının da hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ulaşım A.Ş. olarak günler öncesinden bu organizasyonun hazırlığını yaptık. Kent Kart başvurusunda kullanılan 5 makinemiz var; 3’ü merkezde, 2’si şu an burada hizmet veriyor. Bunlarla gençlerimize en hızlı hizmeti vermeye çalışıyoruz. İlk günler her zamanki gibi yoğun olacaktır, öğrencilerimizin yoğun bir talebi oluyor ama yetişeceğiz. Bu yıl şöyle bir şey yapacağız; gençlerimizden evraklarını alacağız, akşam kartlarını basacağız. Dileyen şu an kartını alıp gidebilir tabi biraz bekleyerek. Ancak biz evraklarını alıp akşam kartlarını basacağımız kardeşlerimize sabah hiç bekletmeden kartını teslim edeceğiz.”

“DÜZCE’MİZİ TANITIYORUZ”

Bu yıl aralarında ilk kez Düzce’ye gelen gençlerin olduğu 2023-2024 Akademik Yılı başlangıcında öğrencileri yalnız bırakmayan bir diğer isim de Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman oldu. Kocaman kampus içinde kurulan Kent Kart başvuru stantları yanında Düzce’nin tanıtımı için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Kocaman: “Bu yıl üniversitemizi tercih ederek Düzce’mize gelen öğrencilerimize başarılar diliyorum. Düzce Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız. Bugün de sosyal işler olarak Düzce’mize özgü bazı ikramlarımızı gençler için hazırladık. Geldikleri şehri tanımaları amacıyla tanıtım broşürleri dağıttık. Her birine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilerin memnuniyetle karşıladığı Kent Kart stantları Düzce Üniversitesi ana kampus içindeki Atatürk Kültür Merkezi’nde 3 hafta süreyle açık kalacak ve başvuruları almaya devam edecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE