GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DR. FARUK ÖZLÜ’NÜN YENİ YIL MESAJI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2023 yılının son günleri yaşanırken 2024 yılı için bir mesaj yayımladı.

DR. FARUK ÖZLÜ’NÜN YENİ YIL MESAJI
30 Aralık 2023 - 20:30 'de eklendi

 

Başkan Özlü ülke ve dünya gündeminde önemli olayların yaşandığı 2023 yılının ardından yeni yılda felaketlerin yaşanmadığı, huzur ve barışın hakim olduğu bir yıl olması temennisinde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2023 yılı hem ülkemiz hem de dünya gündeminde önemli olayların tarih arşivlerinde yerini aldığı bir yıl oldu. Kayıpları ve kazanımları ile bir yılı daha geride bırakırken 2023’ün aklımızda kalan en önemli olayı 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ile on ilimizin yıkıma uğraması oldu. Zor günler geçirirken bölgedeki illerimizi tekrar ayağa kaldırmak için bizler de Düzce olarak tüm imkanlarımızıseferber ettik.

Yaşanan depremlerin izlerini silmeye çalışırken ülkemizinkuzeyinde devam eden savaş ve gerginliklere Filistin’de mazlum insanların haksız saldırılara uğraması eklendi. Uluslar arası garantörlük sıfatımız, en stratejik süreçlerde duruş ortaya koyarak dengeleri değiştiren aktör konumumuz sayesinde Filistin’in sesini tüm dünyaya duyurmaya çalıştık, gözü dönmüş şekilde soykırıma giden saldırılarına devam edenİsrail’e karşı ulusal boykot uygulamaları başlattık. Son günlerde hain terör örgütü PKK mensuplarının saldırılarındaşehit verdiğimiz Mehmetçik’lerimiz için yürek yangınımızı paylaştık. Şehadete yürüyen, vatan toprağını canı pahasına savunan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı aileleri ve milletimize bir kez daha sabırlar diliyorum.

Ülkemizde ve dünyada bunlar yaşanırken Düzce’mizde görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmeden, her yaptığımız işe yenilerini ekleyerek hizmet düsturumuzu sürdürdük. Acısı ve tatlısı ile 2023 yılını geride bırakırken yeni bir yılın arifesinde tek temennimiz güzel ülkemiz ve Aziz Millet’imizin afetsiz, savaşsız, daha refah ve mutlu bir hayat sürmeleridir. Bu duygu ve düşüncelerle her bir vatandaşımız için huzur ve mutluluk içinde hatırlayacağı bir 2024 yılı diliyorum. Allah vatanımızı, bayrağımızı, birlik ve beraberliğimizi korusun, yeni yılınız kutlu olsun.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER