GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

CEHALETİ YENMENİN YOLU KİTAP OKUMAKTIR GELECEĞİN İÇİN OKU

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü, “Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir” dedi.

CEHALETİ YENMENİN YOLU KİTAP OKUMAKTIR  GELECEĞİN İÇİN OKU
31 Mart 2021 - 14:45 'de eklendi

Başkan Özlü, “Bilgi çağı ve bilgi toplumunda en önemli özellik; bilginin ve bilgili olmanın bir güç kaynağı olarak görülmesidir. Dünyada bilgiye sahip olmak, her alanda en ileri seviyedeki toplumların ortak özelliğidir. Bilgilere ulaşmanın en güvenilir yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Kitaplar kişisel gelişimimizi destekleyen çok değerli eserlerdir. Cehaleti yenmenin yolu da kitap okumaktır. Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir. Geleceğimiz için mutlaka okumalıyız.

Bu çerçevede de kütüphaneler; çağımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde kendilerini yenileyerek kent halkının bilgi seviyesinin yükselmesine ve bilinçli bir toplum olarak yetiştirilmesine katkı sağlar. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz. Açılışını yapacağımız Millet Bahçesine de bu düstur ile kütüphane kafe yapıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu kütüphaneden faydalanmalarını istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz olmak üzere herkesin ‘Kütüphane Haftasını ‘ kutluyorum. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin evde geçirdikleri zamanları bol bol kitap okuyarak değerlendirmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER