GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

ÇAMKÖY KAVŞAĞINA ZEYTİN AĞAÇLARI DİKİLDİ ONLARCA AĞAÇ DİKİLİYOR

ÖZLÜ, “HER FİDAN BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİN GELECEĞİ”
Düzce Belediyesi, Kuzeybatı Çevre Yolu Çamköy mevkiindeki yonca kavşağında ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına başladı. Yeni dikilen zeytin ağaçlarıyla kavşağa yeni bir görünüm kazandırıldı.

ÇAMKÖY KAVŞAĞINA ZEYTİN AĞAÇLARI DİKİLDİ ONLARCA AĞAÇ DİKİLİYOR
22 Mart 2021 - 23:09 'de eklendi

Düzceli İş insanı Refik Kuruoğlu’nun katkılarıyla güzelleştirilmeye başlanan Çamköy mevkii yonca kavşakta binden fazla ağacın dikim süreci devam ediyor. Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler,  Ege bölgesinden getirilen zeytin ağaçlarını da kavşağın belirli noktalarına dikti.

YÜZLERCE AĞACI DÜZCE TOPRAKLARINA KAZANDIRIYORUZ

Zeytin ağacının refah, barış ve bereketin simgesi olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Düzce’miz için üretme, şehrimizi güzelleştirme çabası içindeyiz. Geleceğe yönelik fikir ve projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Tabii bu süreçler hep zamana dayalı.

Yeşile, doğaya ve çevreye önem veren bir anlayışa sahibiz. Düzce’mizin her bölgesinde ağaçlandırma çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Toprakla buluşturduğumuz her fidan bizden sonraki nesillerin geleceği, nefesi.  Özellikle şehrimizin iklim koşullarına ve toprak yapısına uygun olarak ekimini gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmaları ile Düzce güzel bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak.

Çamköy mevkiinde de 1000’den fazla ağacı şehrimizin topraklarına kazandırdık. Bunların içinde Ege bölgesinden getirdiğimiz zeytin ağaçları da mevcut. Tabi bu kadarla sınırlı kalmayacağız. Düzce’mizin geleceğine yatırım yapmaya; peyzaj ve ağaçlandırma

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER