GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

CAMİ MİNARELERİ BETON ATMAYA HAZIR HALE GETİRİLİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile hayata geçirilen Kent Meydanı Projesinin önemli yapı taşlarından biri olan Cedidiye Camiine yönelik restorasyondevam ediyor

CAMİ MİNARELERİ BETON ATMAYA HAZIR HALE GETİRİLİYOR
30 Kasım 2023 - 17:07 'de eklendi

 Dış cephesi kumlama tekniği ile temizlenen ve sac minareleri kaldırılan caminin yeni minareler için hazırlanan alanı beton dökümüne hazırlanıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Cami-Meydan-Çarşı konsepti kapsamında farklı bir ahenge bürünecek alanda Cedidiye Camii ile bütünlük arz edecek şekilde ticarethanelerin yapılmasının ardından caminin belli kısımlarının da aslına uygun hale getirilmesi için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Başkan Özlü’nün iş insanı Burhan Özdemir ile imzaladığı protokolle cami ve minarelere yönelik yenileme çalışmalarında önemli bir eşik tamamlanırken, minarelerin aslına uygun şekilde yeniden yapılması noktasında da önemli adımlar atıldı.

Cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alarak çalışmalarını sürdüren ekipler, ilk olarak minarelerin yapılacağı bölgelerin genişletilmesini sağladı. Ardından, grobeton dökümü gerçekleştiren ekipler, hafta sonu itibariyle demirlerin bağlanmasını ve alanın temel betonu dökümüne hazır hale getirilmesini sağlayacak.

Aralık ayının ilk haftası itibariyle temel betonu dökülecek olan alanda kısa süre içerisinde ve aslına uygun şekilde minareler yükselecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER