GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

BİLİMİN IŞIĞINDA TEDBİRLERİ ALIYORUZ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 23. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Özlü, aynı acıların bir daha yaşanmaması için bilimin ışığında tedbirlerin alındığını söyledi.

BİLİMİN IŞIĞINDA TEDBİRLERİ ALIYORUZ
16 Ağustos 2022 - 15:34 'de eklendi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Merkez üssü Gölcük olan ve ilimizde de acı hatıralar bırakan Marmara Depreminin üzerinden 23 yıl geçti. Düzce’de 17 Ağustos tarihinde 270 kişi hayatını kaybederken, 3132 konut ve 692 işyeri tamamen yıkıldı. Binlerce vatandaşımız çadırkentlerde hayatlarına devam etmek zorunda kaldı. 17 Ağustos tarihi, deprem gerçeğiyle uzun süre sonra tekrardan karşılaşan toplumumuzun zihninde derin acılar bıraktı. Her 17 Ağustos’ta deprem daha dün yaşanmış gibi derin bir üzüntüye gark oluyor ve deprem gerçeğiyle tekrar karşı karşıya geliyoruz.

En aktif deprem kuşağı içerisinde bulunan ülkemizde depremlerin bundan sonra da olması kaçınılmazdır. Bu noktada başta biz belediyeler olmak üzere mülk sahiplerine ve müteahhitlere büyük görevler düşmektedir.

Düzce Belediyesi olarak depremlerden de ders çıkararak geleceğe yönelik daha sağlıklı ve daha güvenli bir kent oluşturma politikalarımızı hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu gibi büyük acıları bir daha yaşamamasıiçin bilim ışığında alacağımız tedbirlerle sağlıklı yaşam mekânları oluşturmayı el birliğiyle gerçekleştirme temennilerimle 17 Ağustos Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Yüce Allah böylesi felaketleri bir daha yaşatmasın. “

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER