GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Başkan Okan Yanmaz’ın 17 Ağustos Mesajı

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan YANMAZ, 17 Ağustos 1999 Marmara depremi yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Okan Yanmaz’ın 17 Ağustos Mesajı
17 Ağustos 2023 - 15:09 'de eklendi

 

Başkan Yanmaz mesajında “ 17 Ağustos 1999 da binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanması sonucu yaşattığı acı ve korku ve travmalarla hafızalarımıza kazıdığımız Marmara Depremi, cağımızın en büyük felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.
Bizlerin büyük bir ders çıkarması gereken, on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz bu yıkıcı depremin yarattığı acı ve yaşattığı korku henüz hafızamızdan silinmemişken 24 yıl sonra ise 6 Şubat tarihinde 11 ilimizi etkileyen çok daha yıkıcı, büyük bir deprem daha yaşadık. Yakın tarihimizdeki yaşadığımız ve ağır kayıplar verdiğimiz , her anlamda yarattığı yıkıcı etkisi ile ülkemizi derinden yaralayan iki büyük depreme bakarak, önemli fay hatları üzerinde bulunan ülkemizde bir deprem gerçeğinin her zaman var olduğunu asla unutmayarak, her bir yapımızı bu gerçek üzerine inşa etmeliyiz.
Türkiye deprem haritasında, yüksek riskli bölge içinde yer alan ilimizde , bir daha deprem acısı yaşamamak, ya da olası deprem durumunda, can ve mal kaybına uğramamak en büyük temennimizdir.
Sahip olduğumuz teknolojik ve teknik imkanları kullanarak depreme dayanıklı yapılar ve doğru şehirleşme politikaları uygulayarak, bu doğa olayının yıkıcı etkisini önleyebileceğimiz ortadadır.
Yaşadığımız büyük felaketin 24. yılında hayatını kaybeden hemşerilerimize, Kahramanmaraş merkezli depremde vefat eden vatandaşlarımıza ve tüm deprem şehitlerimize, Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum ” sözlerine yer verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER