GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

4 ilde karantina kararı! Giriş-çıkış yasaklandı

Bilecik, Balıkesir, Adıyaman ve Tunceli’de yeni karantina kararları alındı. Bilecik’te bir mahalle ile köye giriş-çıkış yasaklanırken, Tunceli ve Adıyaman’da da benzer uygulama başlatıldı.

4 ilde karantina kararı! Giriş-çıkış yasaklandı
26 Ekim 2020 - 14:00 'de eklendi

Türkiye’de koronavirüs vakaları hızla artarken, her gün peş peşe yeni karantina haberleri geliyor. Son olarak Bilecik, Balıkesir, Adıyaman ve Tunceli’de yeni karantina kararları alındı.

BİLECİK

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Aktaş köyü Beşevler Mahallesi’nde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Ahmetler köyünde de koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina kararı verildi.

BALIKESİR

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde da karantina uygulaması başlatıldı.

İlçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki 130 hanede toplam 502 kişinin yaşadığı Çeribaşı Mahallesi, pozitif vakaların görülmesi ve temaslı kişilerin bulunması nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı.

Valilik’ten yapılan açıklamada ise “Çeribaşı Mahallesi, Kovid-19 vakalarının görülmesi ve çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeniyle hastalığın yayılımını önlemek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bugün saat 18.00’den itibaren karantina altına alınmıştır” ifadesine yer verildi.

ADIYAMAN

Adıyaman’da koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 142 evde karantina uygulanmaya başlandı.

TUNCELİ

Tunceli’de koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı. Valilik’ten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının yayılmasının önüne geçmek için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Ekiplerin kent merkezi ve ilçelerde denetimlerini sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tunceli merkeze bağlı Altınyüzük köyüne, il merkezimizden hane ziyaretine giden kişilerin bulaştırması sebebiyle toplamda 7 vatandaşımızın Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Köyümüz 14 gün süre ile karantinaya alınmıştır.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER