GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

“18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 106.YILDÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” MESAJI ÇANAKKALE RUHUNU REHBER EDİNDİK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 106.YILDÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” MESAJI ÇANAKKALE RUHUNU REHBER EDİNDİK
18 Mart 2021 - 10:23 'de eklendi

Çanakkale Zaferinin dünya tarihinde eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunu vurgulayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Çanakkale Zaferi, Kurtuluş savaşına ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşıdır.

Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, kahramanlığın, cesaretin ve onurlu mücadelenin somut örneğidir. Milletimizin hiç düşünmeden vatanı uğruna canını vereceğinin ilan edildiği Çanakkale Savaşları, aynı zamanda; donanım üstünlüğünün ve sayısal gücün, savaşı kazanmada tek başına yeterli olamayacağını da tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

BU TOPRAKLAR BİZLERE EMANET

Türk Milletinin Çanakkale ruhunu kendine rehber edinmiş bir millet olduğunu kaydeden Başkan Özlü, “ Bu yüce ruh göstermiştir ki tarihte bu milletin varoluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Bu topraklar şehitlerimizden bizlere emanettir. “Çanakkale geçilmez” sözünü tarihin sayfalarına silinmez biçimde kazıyan yüzbinlerce kahraman, bizler için hem bir gurur abidesi hem de vatanımıza karşı beslediğimiz sorumluluk duygusunun kaynağıdır.

Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu iyi bilmelidirler ki Türk milleti kutsal vatan topraklarını ve şanlı bayrağını, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak muhafaza edecektir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER