GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

DÜZCELİLER ANIT PARK’I DOLDURDU
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI
PROGRAM ŞEHİTLİKTE BAŞLADI ANITPARK’TA SONA ERDİ
15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümünde Düzce’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Şehitlik ziyareti ile başlayan etkinlikler Anıtpark meydanında devam etti.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI
16 Temmuz 2021 - 12:59 'de eklendi

Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde silahlı darbe girişiminin Türk milleti tarafından bozguna uğratılmasının 5’inci yıl dönümü nedeniyle, Düzce’de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Şehitlik ziyareti  ile başlayan program, protokol üyelerinin 15 Temmuz 2016’da Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda  şehit düşen Ufuk Baysan’ın Düzce’deki baba ocağını ziyareti ile devam etti.
DÜZCELİLER ANIT PARK’A AKIN ETTİ
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin Anıtpark meydanında ortaklaşa düzenlediği program saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı. Programa, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Milletvekilleri, Siyasi Parti İl Başkanları, Şehit Ufuk Baysan’ın anne ve babası, STK Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Düzceli katıldı.  İstiklal marşının ardından Düzce Belediyesi Mehteran Takımı gösteri gerçekleştirdi. Meydanda 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları hatırlatan fotoğraf sergisi açılırken, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri günün anlam ve önemine uygun şiirler okuyup türküler seslendirdi. Düzce İl Müftülüğü görevlileri tarafından ise Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. Meydanı dolduran vatandaşlar ve protokol üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını 81 il ile eş zamanlı olarak dev ekrandan izledi. Program tüm camilerden sela okunması ile devam etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER